۱۳۹۳-۰۳-۳۰

چاپ چهارم کتاب نخبه افغانستانی در انتشارات به‌نشر

دکتر «احمد شاه فرهت»، پژوهش‌گر و پزشک افغان که اینک استادیار، عضو هیئت علمی و معاون مرکز تحقیقات نوزادان دانشکده پزشکی مشهد است، زمانی یکی از مطرح‌ترین دانشجویان دانشکده کابل بوده است.
او که رئیس بخش نوزادان بیمارستان امام رضا(ع) مشهد است، پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی در دانشگاه کابل و عزیمت به کشور ایران و شهر مشهد مقدس، دوره‌های تخصص و فوق تخصص خود را در رشته‌ی کودکان در ایران گذراند و ریاست انجمن نوزادان شمال شرق کشور را به عهده دارد.
از این پزشک نزدیک به 14 جلد کتاب در حوزه‌ی پزشکی به چاپ رسیده است و اینک کتاب «پرورش و نگه‌داری نوزادان و کودکان» او که توسط انتشارات آستان قدس رضوی و شرکت «به‌نشر» منتشر شده است، به چاپ چهارم رسیده و جزء بهترین‌ها در نوع خود محسوب می‌شود.
در این کتاب که با همکاری فاطمه مظفرنژاد و فرحناز حسینی طباطبایی روانه بازار کتاب شده است، والدین، پرستاران کودک و هم‌چنین دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری و مامایی اطلاعات ارزشمندی در زمینه‌ی مسائل مرتبط با رشد و نگه‌داری نوزادان و کودکان کسب خواهند کرد.
قالب پرسش و پاسخ این اثر کمک می‌کند تا مخاطبان به راحتی پاسخ پرسش‌هایشان و از اطلاعاتی که دانستن آن‌ها برای والدین ضروری است، بهره جویند و علاوه ‌بر آن مطالب کوتاه و مجزایی در رابطه با مشکلات خاص، مانند بدخوابی‌ها و بدخلقی‌های کودک که نقاط بالقوه از هم‌پاشیدگی خانواده‌های بسیاری هستند، در این اثر گنجانده شده ‌است.
این اثر که در قالب 8 فصل «شیرخواران»، «تغذیه کودک»، «خواباندن کودک»، «مراقبت روزانه کودک»، «آرام کردن کودک»، «رشد و نمو کودک»، «تربیت و رفتار کودک» و در نهایت «سلامت کودک» عرضه شده است، شامل 307 صفحه بوده و حاوی نکاتی جهت نگه‌داری نوزادان یک ماه تا 6 سال می‌باشد.
او که پیش از این، کتاب «پرورش و نگه‌داری از کودکان در اولین سال زندگی» را به رشته تحریر در آورده است، در کارنامه پر افتخار خود کسب جایزه شانزدهمین دوره جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران به خاطر کتاب «مراقبت‌های ویژه در بیماری‌های نوزادان و کودکان» در خردادماه سال 90 را دارد.

متن
مرکزی برای نشر بهترین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها
برچسب ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده‌روی اربعین
با توجه به شرایط کرونایی و عدم امکان حضور پرشور زائران و دلدادگان حسینی در اجتماع اربعین حسینی، تولیت آستان قدس رضوی…

پخش زنده حرم مطهر