به همت آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

اعطای 100 سری جهیزیه به زوج‌های جوان تهرانی

۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۷:۴۳
آیین اعطای100 سری جهیزیه به زوج‌های جوان کم‌برخوردار استان تهران به همت آستان قدس رضوی، مؤسسه خیریه حضرت رقیه(س) و ستاد محرومیت زدایی سپاه پاسداران در مجموعه فدک شهرک استقلال برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در ابتدای این مراسم که صبح امروز برگزار شد، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران گفت: امروز بسیار روز مبارکی است، زیرا100 سری جهیزیه را به زوج‌های جوان می‎دهیم تا زندگی خودشان را آغاز کنند.
پرویز سروری با اشاره به اینکه اهدای 320 سری جهیزیه به زوج‌های جوان را در دستور کار داریم، گفت: 100 مورد آن امروز واگذار می‌شود و 220 مورد دیگر در دستور کار است.
وی با بیان اینکه شک نداریم با آغاز زندگی مشترک، برکت‌های بزرگ در زندگی این زوج‌ها رقم خواهد خورد، تصریح کرد: علاوه بر این جهیزیه، آستان قدس رضوی یک سفر مشهد برای این زوج‌های جوان در نظر گرفته است.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران از تخصیص وام 3 میلیون تومانی به زوج‎های جوان از سوی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: یک بسته فرهنگی نیز تهیه شده که به همراه جهیزیه به این زوج‎ها تقدیم خواهد شد.
سروری با تأکید بر اینکه بهتر از این هدایا، روح تعاون و همکاری است که مردم نسبت به یکدیگر دارند، گفت: نامی از هیچ کدام از خیرین برده نخواهد شد و شما آن¬ها را نمی‌شناسید، اما همین افراد گمنام با اخلاص ویژه‌ای که داشتند، این حرکت زیبا را رقم زدند.
در ادامه این مراسم احمد صادقی معاون محرومان و مستضعفان دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران گفت: رسیدگی به کار مردم از بهترین حسنات است و در آیات و روایات بی‌توجهی به سرنوشت انسان‎ها نکوهش شده است.
وی اعطای جهیزیه به نوعروسان را گامی در راستای انفاق دانست و گفت: برطرف کردن حاجات مردم از نعمت‌هایی است که خداوند به بندگانش عطا کرده است.
همچنین علی نبیئی سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قزوین خطاب به زوج‌های جوان گفت: این جهیزیه‌ها برکت دارد، هنگامی که روی این فرش‌ها می‌نشینید و بر سجاده‌های این جهیزیه‌ها نماز می‌گذارید به یاد داشته باشید این‌ها متبرک به آستان قدس رضوی است.
وی افزود: شک ندارم در آینده فرزندان شما به درجات بالای علمی و مالی می‎رسند و خود شما نیز پله‌های ترقی را طی خواهید کرد و در آن زمان شما باید به صف خیرین بپیوندید و در تهیه جهیزیه و کارهای خیر پیش قدم شوید.
سپس سجاد صمدیان رئیس مؤسسه خیریه حضرت رقیه(س) به نقش آستان قدس در خدمت‌رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: رویکرد آستان قدس رضوی در حمایت از محرومان با آمدن حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بسیار بیشتر شده است.
وی گفت: بنا داریم با همکاری آستان قدس رضوی و ستاد محرومیت زدایی سپاه پاسداران 8 هزار جهیزیه را به زوج‌های جوان در 14 استان کشور اهدا کنیم.
در ادامه این مراسم به 5 تن از زوج‌های جوان به صورت نمادین یک جلد قرآن نفیس رضوی و تابلوی صلوات خاصه امام رضا(ع) تقدیم شد.
در پایان این مراسم جهیزیه‎ها به زوج‎های جوان تحویل داده شد. یخچال، لباسشویی، اجاق گاز، بخاری گازی، جارو برقی، فرش ماشینی، سرویس چینی و برخی اقلام ضروری دیگر در این جهیزیه‌ها پیش‌بینی شده بود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود