حمیدرضا قاسمی خبر داد؛

توسعه علم و دانش در چناران بر اساس وقف‌نامه مرحوم ملک

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۹:۴۹
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی گفت: توسعه علم و دانش در چناران یکی از موارد مورد توجه در وقف‌نامه‌های مرحوم ملک در حوزه علمی و فرهنگی است.
حمیدرضا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: مجتمع آموزشی روزانه امام رضا(ع) چناران یکی از وقفیات حاج حسین آقا ملک به شمار می‌رود که به مساحت 16 هزار و 500 متر مربع و زیر‌بنای 3650 متر مربع در سال 1380 توسط این سازمان به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: ساختمان این مجتمع دارای 3 طبقه شامل 16 کلاس درس، آزمایشگاه، کتابخانه، نمازخانه، اتاق رایانه و... و همچنین محوطه و سرویس‌های بهداشتی است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر سالانه 409 دانش‌آموز در مجتمع آموزشی روزانه امام رضا(ع) چناران به عنوان یکی از وقفیات سازمان موقوفات ملک تحصیل می‌کنند.
قاسمی با اشاره به وقف‌نامه مرحوم حاج حسین آقا ملک در خصوص این مجتمع آموزشی گفت: سازمان موقوفات ملک با دستور تولیت فقید آستان قدس رضوی علاوه بر در اختیار گذاشتن زمین مجتمع، ساخت و خرید تجهیزات آموزشی مجتمع آموزشی امام رضا(ع) چناران را از محل وقف‌نامه 8710 انجام داده است.
وی ادامه داد: اداره این مجتمع به بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی واگذار شده است و اکنون موقوفات ملک هزینه‌های این مجتمع را تأمین نمی‌کند.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی با بیان این که مجتمع آموزشی امام رضا(ع) چناران، روزانه و ویژه مقاطع دوره اول و دوم متوسطه پسرانه است، بیان کرد: این دانش‌آموزان از شهرهای چناران، گلبهار و روستاهای تابعه و تمامی آن‌ها از مناطق محروم هستند که نیت مرحوم حاج حسین آقا ملک نیز توسعه دانش در مناطق محروم بوده است.
قاسمی ادامه داد: ظرفیت این مجتمع 182 دانش‌آموز در دوره اول و همچنین 227 دانش‌آموز در دوره دوم است.
وی مجتمع آموزشی روزانه امام رضا(ع) چناران را جزء وقفیات در حوزه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی عنوان کرد و افزود: یکی از توجهات مرحوم ملک، پرداختن به موضوع علم و فرهنگ و کمک به توسعه بیش از پیش آن بوده است.
مدیر عامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: در این مجتمع 53 نفر کادر آموزشی و اداری مشغول به کار هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود