توسط شرکت مهندسی آب و خاک رضوی در دست اقدام است؛

بهسازی محور آزادشهر‌ شاهرود با هدف ارتقای سطح کیفی راه

۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۹:۳۷
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی گفت: بهسازی محور آزادشهر - شاهرود با هدف ارتقای سطح کیفی راه در دست اقدام این شرکت قرار دارد.
مبین رجبی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: محور شاهرود به آزاد‌شهر یکی از مهم‌ترین کریدورهای ارتباطی شمال به جنوب کشور است که شهرستان شاهرود را با گذر از میان رشته کوه‌های البرز به شهرستان آزاد شهر متصل می‌کند.
وی ادامه داد: در این راستا پروژه بهسازی محور شاهرود – شمال حد فاصل آزاد‌شهر تا خوش‌ییلاق با هدف ارتقاء سطح کیفی راه و کاهش خطر بلایای طبیعی در دستور کار شرکت مهندسی آب و خاک قدس رضوی به عنوان پیمان‌کار این پروژه قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی ادامه داد: در واقع این پروژه از کیلومتر 8 این محور و از روستای نوده خاندوز آغاز می‌شود و تا کیلومتر 64 آن ادامه می‌یابد.
رجبی کارفرمای این پروژه را اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان عنوان کرد و افزود: نظارت پروژه نیز بر عهده شرکت مهندسین مشاور شالوده خاک است.
وی درصد پيشرفت انجام پروژه بهسازی محور آزادشهر – شاهرود را تا کنون 67 درصد عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی با اشاره به اهم عمليات موضوع پيمان قرارداد مذکور گفت: این موارد شامل احداث 2/6 کیلومتر دیوار ساحلی مسلح و وزنی، تعریض محور، احداث پل زیر خاکی و تغییر واریانت مسیر حد فاصل کیلومتر 18 پروژه و همچنین اجرای عملیات پایدارسازی ترانشه‌های موجود در قسمت‌های مختلف مسیر است.
رجبی ادامه داد: پروژه بهسازی محور آزادشهر – شاهرود در اسفند ماه سال 1393 به این شرکت ابلاغ شده است و بر اساس قرارداد باید در سال 1398 به پایان برسد.
وی مبلغ قرارداد این پروژه را 280/5ميليارد ريال اعلام کرد.
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و خاک آستان قدس رضوی درباره مشخصات کلی ابنیه فنی بیان کرد: در این پروژه، تعداد کل پل‌ها و آبروها 41 دستگاه، طول کل دیوارهای ساخته شده نیز 2/2 کیلومتر است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود