تولید محصولات باغی با کیفیت توسط موقوفات سمنان

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۰۳:۲۵
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان گفت: این موسسه سالانه محصولات باغی با کیفیتی را تولید و عرضه می‌کند.
رضا حقدادی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این موسسه 137 هکتار باغ پسته در روستای برم، 210 هکتار باغ زیتون و 5 هکتار باغ زردالو و گردو در آستانه دارد.
وی ادامه داد: تولیدات باغی این موسسه شامل پسته و زردالو و هلو و گردو بوده که به دلیل سرمازدگی فروردین ماه سال 1397 خسارت صددرصد به باغات گردو، هلو و زردالو و خسارت حدود 70 درصدی به محصول باغات پسته وارد شد که البته با الطاف باری تعالی حدود 68 هزار و 387 کیلو‌گرم پسته با ارزش ریالی حدود 20 میلیارد ریال برداشت و به بازار عرضه شده است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان، مشارکت با بخش خصوصی در تولید و بهره‌برداری باغ پسته برم و باغ پسته حسن‌آبادو و باغ زیتون لاسجرد این موسسه را که برای نخستین بار در مجموعه آستان قدس رضوی در جهت ارتقاء تولید و بهره‌وری اتفاق افتاده است یکی از تصمیمات مهم این موسسه در سال گذشته عنوان کرد.
حقدادی ادامه داد: به همین دلیل معتقد هستم مشارکت در تولید و بهره‌برداری از باغات پسته و زیتون و همچنین مشارکت در تولید محصولات زراعی، بخشی از نقاط قوت موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان در سال گذشته به شمار می‌رود که بر این اساس و اجرای قرارداد‌های مشارکت در تولید جانشین محترم مدیر عامل موسسه سازمان اقتصادی رضوی در آخرین اجلاس مدیران سازمان اقتصادی رضوی در سالن همایش بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی این موسسه را به عنوان تنها موسسه کشاورزی پیشرو‌، پیشران در سازمان اقتصادی اعلام کرد‌.
وی درباره کیفیت محصولات باغی این موسسه تصریح کرد: پسته تولیدی با توجه به رقم و شرایط آب و هوایی بسیار با کیفیت و خوش‌مزه بوده و در بازار از جایگاه و قیمت مناسبی برخوردار است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان تأکید کرد: به واقع می‌توان اذعان کرد که محصولات تولیدی در مزرعه برم موسسه به دلیل حاصلخیری مناسب خاک و آب، بهترین کیفیت را دارد. 
حقدادی درباره اهمیت تجهیز این باغات به سیستم‌های آبیاری تحت فشار گفت: در سال 1397، مساحت 210 هکتار از باغات زیتون لاسجرد با استفاده از سیستم‌های نوین، که قبلاً اجرا شد آبیاری شده است.
وی با اشاره به انعقاد قرارداد مشارکت این موسسه در تولید و بهره‌برداری باغ زیتون لاسجرد با شرکت سبزین گستر آماتیس در سال گذشته گفت: این امر با توجه به مصوبات هیئت مدیره و تأیید کمیته ارتقاء سازمان اقتصادی رضوی انجام شده است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان ادامه داد: در این راستا نیز دو حلقه چاه به آبیاری درختان این باغ اختصاص داده شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود