طی سال 1397؛

1913 تن محصول زراعی از اراضی موسسه کشاورزی ‌و موقوفات سمنان برداشت شد

۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۸:۳۷
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از برداشت هزار و 913 تن انواع محصول زراعی از اراضی این موسسه طی سال 1397 خبر داد.
رضا حقدادی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: این حجم از محصول از سطح 110 هکتار از اراضی موسسه برداشت شده است.
وی ادامه داد: طی سال گذشته 110 تن گندم از سطح 22 هکتار، 147 تن جو از مساحت 46 هکتار، 7 تن کلزا از سطح 2 هکتار برداشت شده است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان با اشاره به محصولات کشت بهاره گفت: در این خصوص نیز هزار و 200 تن ذرت علوفه‌ای از سطح 21 هکتار و 456 تن خربزه از مساحت 19 هکتار تولید شده است.
حقدادی درباره راندمان تولید این محصولات تصریح کرد: میانگین راندمان تولید در هر هکتار کشت گندم 5 هزار و 15 کیلوگرم، محصول جو 3 هزار و 513 کیلو‌گرم، کلزا 2 هزار و 977 کیلو‌گرم، محصول ذرت علوفه‌ای حدود 57 هزار کیلو‌گرم و خربزه 23 هزار و 762 کیلو‌گرم بوده است که نسبت به میانگین تولید در منطقه و میزان تولید در گذشته افزایش خوبی داشته است‌.
وی ادامه داد: میانگین تولید محصول گندم، جو و کلزای تولیدی این موسسه بالاتر از میانگین اعلام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی شهرستان دامغان بوده است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان افزود: علاوه بر این بالاترین تولید و عملکرد در محصول ذرت علوفه‌ای در سطح مزارع استان به موسسه کشاورزی و موقوفات سمنان اختصاص داشته است.
حقدادی، کسب عنوان کلزا‌کار نمونه شهرستان دامغان و همچنین ذرت‌کار نمونه استان سمنان را از افتخارات سال 1397 این موسسه عنوان کرد.
وی ادامه داد: یکی از دلایل کسب این موفقیت‌ها استفاده از روش‌های نوین آبیاری می‌باشد که در افزایش راندمان تولید نقش به سزایی داشته است.
مدیر عامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان اضافه کرد: این موسسه در صدد است تا در سال جاری با رویکرد صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش راندمان آبیاری و مدیریت بهینه منابع آبی با توجه به خشکسالی‌های اخیر، نسبت به تجهیز بیش از پیش اراضی به سیستم‌های نوین آبیاری اقدام کند.
حقدادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مزرعه شیربند و سابقه کشت محصولات زراعی گندم، جو و محصولات بهاره خیار و لوبیا سبز و همچنین چشم‌انداز طبیعی و موضوع گردشگری مترتب بر آن گفت: این مهم در دستور کار موسسه برای مشارکت با بخش خصوصی قرار دارد که در این خصوص نیز رایزنی و گفت و گوهایی با صاحبان سرمایه در بخش خصوصی انجام شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود