برگزاری نمایشگاه‌های «عاشورای حسینی» در کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در مشهد

۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۳
به مناسبت ایام ماه محرم و فرا رسیدن روز عاشورا، نمایشگاه‌های منابع مطالعاتی در برخی از کتابخانه‌های آستان قدس رضوی مشهد برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، این نمایشگاه‌های مناسبتی با موضوع ماه محرم، امام حسین(ع) و روز عاشورا در کتابخانه‌های محمدیه(ص)، حسینیه امام رضا(ع)، آیت ا... شیخ هاشم قزوینی، مسجد جوادالائمه(ع) و امام صادق(ع) مشهد با نمایش منابع قابل امانت به اعضای این کتابخانه‌های وابسته به بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) دایر شده است.
تقویت باورهای دینی، انتقال فرهنگ عاشورای حسینی به نسل‌های آینده، اشاعه فرهنگ عاشورا در بین نسل جوان، زنده نگه داشتن نهضت عاشورا، معرفی منابع مرتبط با موضوع سیره امام حسین(ع) و وقایع دشت کربلا و همچنین ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی، از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه‌ها به شمار می‌رود.
علی شکوهی، مسئول کتابخانه محمدیه(ص) مشهد در این باره گفت: نمایشگاهی از کتاب‌های چاپی با عنوان «قیام عاشورا»، از 13 تا 27 مهر 1395، در این کتابخانه به نشانی کوی طلاب، پیچ دوم تلگرد، در معرض دید کتابدوستان قرار دارد.
حسن پیرزاده، مسئول کتابخانه حسینیه امام رضا(ع) مشهد بیان کرد: نمایشگاهی از کتاب، نرم‌افزار و پوستر با عنوان «سفینه النجات»، از 15 مهر تا 5 آذر سال جاری، در تالار مطبوعات این کتابخانه واقع در خیابان شهید هاشمی‌نژاد 12، کوچه ناظر، پذیرای علاقه‌مندان است.
منیر تنها، مسئول واحد بانوان کتابخانه آیت ا.. شیخ هاشم قزوینی مشهد ادامه داد: نمایشگاهی از منابع چاپی و دیجیتال با عنوان «جلوه‌های عاشورا»، از 14 تا 24 مهر 1395، در این واحد به نشانی بلوار شهید رستمی، خیابان محمدآباد5، به نمایش درآمده است.
علیرضا ارجمندی، مسئول کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) مشهد نیز گفت: نمایشگاه کتابی با عنوان «شور حسینی»، از 14 تا 24 مهر سال جاری، در این کتابخانه واقع در خیابان هاشمیه، هاشمیه 33، در معرض دید اهل کتاب و کتابخوانی قرار دارد.
همچنین احمد زارعی، مسئول کتابخانه امام صادق(ع) مشهد بیان کرد: نمایشگاهی از کتاب‌های چاپی با عنوان «امام حسین(ع) شهید فرهنگ»، از 12 تا 22 مهر 1395، در این کتابخانه به نشانی خیابان دانشگاه، مقابل برج آلتون، طبقه فوقانی مسجد امام صادق(ع) پذیرای اهل علم و معرفت است.
فلسفه عاشورا، داستان‌هایی از فضیلت تربت امام حسین(ع)، مدرسه عشق، عباس سپهسالار کربلا، مجموعه چند جلدی مشق عزا، رد پای خورشید، ریحانه کربلا، نگاهی عارفانه به محرم، عاشوراشناسی، امام حسین(ع) در اندیشه مسحیت، حماسه عاشورا در کلام شهدا، تبیین جامعه‌شناختی واقعه کربلا و... از جمله کتاب‌های چاپی این نمایشگاه‌ها است.
نرم‌افزارهای پیشوایان عدالت، عترت امام حسین(ع)، عترت امام سجاد(ع)، پیشوایان مهربان، سقای معرفت، اشک مهتاب، کعبه دل‌ها، لسان صدق، حماسه عاشورا و نرم‌افزار طاها: آشنایی با معارف اهل بیت(ع)، نیز در بخش منابع دیجیتال برخی نمایشگاه‌ها در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.
یادآور می‌شود، 17 کتابخانه با بهره‌مندی از منابع و امکانات متنوع مطالعاتی، زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته سازمان کتابخانه‌ها و موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مشهد مقدس به عموم کتابدوستان خدمات‌‌رسانی می‌کند.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود