نگه‌ داری قرآن با دست‌ خط منسوب به امام سجاد(ع) در گنجینه قرآن آستان قدس رضوی

۱۳۹۴/۰۸/۰۵ - ۲۱:۰۲
جزوه قرآن شریف با دست‌ خط مبارک منسوب به امام سجاد(ع)، در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی نگه‌ داری می‌ شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌‌ رسانی آستان قدس رضوی، مسئول گنجینه قرآن و نفایس معاونت امور موزه‌ های سازمان کتابخانه‌ ها، موزه ‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان این مطلب گفت: این جزوه قرآنی نایاب به خط کوفی شانزده‌ سطری با اندازه متن 6/9× 5/15 سانتی ‌متر کتابت شده است.
«محمدرضا ساقی» اضافه کرد: این جزوه قرآنی بی ‌بدیل خطی در 361 برگ از جنس پوست آهوی نخودی رنگ به ابعاد 32× 8/20 سانتی‌ متر نوشته شده و در جلد ساغری مشکی مجلد شده است.
وی ابراز کرد: این مصحف شریف با آیه 180 سوره بقره آغاز می‌شود و با سوره ناس به انجام می‌رسد که در برگ آخر، سوره‌ ناس در سه سطر آمده و ترقیمه «کتبه المنتظر بوعده علی بن الحسین بن علی بن ابی‌طالب»، قابل زیارت است.
وی عنوان کرد: وجود قرآن‌ ها و جزوات قرآنی نفیس و باارزش با دست‌خط ‌های منسوب به ائمه اطهار(ع)، از جمله امام علی(ع)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و امام رضا(ع) موجب شده تا گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در میان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از ارزش و اهمیت فراوانی برخوردار باشد.
متذکر می ‌شود؛ گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 12:30، پنج‌شنبه‌ ها از ساعت 8 تا 11:30 و جمعه‌ ها و ایام تعطیل از ساعت 8 تا 12 پذیرای عموم دوستداران آثار فاخر قرآنی است.

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود