با مشارکت کانون خادمیاری جوانان رضوی در استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛

ویزیت رایگان ۲۰۰۰ نفر از مردم مناطق محروم جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۶
به مشارکت کانون خادمیاری جوانان رضوی در استان سیستان و بلوچستان 2000 نفر از مردم مناطق محروم جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان ویزیت رایگان شدند.
به گزارش آستان نیوز، مسئول گروه جهادی مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان از ویزیت رایگان قریب به 2000 نفر از مردم محروم روستای آذرآباد جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان با مشارکت خادمیاران رضوی خبر داد.
محسن تازه روز مسئول این گروه جهادی اظهار کرد: بر اساس رسالت اصلی گروه های جهادی که توجه ویژه به مناطق محروم و دورافتاده است، پس از شناسایی مناطق نیازمند و هماهنگی با دستگاه های لازم و موسسات خیریه 60 نفر از خادمیاران رضوی این گروه جهادی از مرکز سیستان و بلوچستان عازم شهرستان دلگان شدند.
وی افزود: در این گروه 14 پزشک متخصص در زمینه‌های زنان، اطفال، داخلی و دندانپزشکی، رادیولوژی و عمومی به همراه جمع زیادی از نیروهای متخصص حوزه های عمرانی و فرهنگی حضور داشتند که به مدت 3 روز و در قالب اردوی جهادی، پزشکی، عمرانی و فرهنگی به ارائه خدمات رایگان به مردم روستا پرداختند.
به گفته تازه روز در بخش پزشکی حدود 2000 نفر از مردم این روستا و روستاهای اطراف مورد ویزیت پزشکان قرار گرفتند و به تمامی این افراد داروهای تجویز شده به صورت رایگان اهدا شد.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام جهادی و خودجوش کاری مشترک از گروه جهادی مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان، کانون خادمیاران شبکه جوانان خادمیار رضوی(زیرسایه خورشید) در استان سیستان وبلوچستان، موسسه خیریه عنایت، بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر، بسیج سازندگی و دانشگاه علوم پزشکی بود که فرمانداری شهرستان دلگان نیز در اجرای برنامه و هماهنگی های لازم کمال همکاری را داشت که جای تقدیر از همه دستگاه های همکار دارد.

اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی
رئیس مجمع گروه های جهادی سیستان وبلوچستان نیز در تشریح فعالیت های انجام شده طی این 3 روز گفت: اعضای این گروه جهادی که به طور مشترک سابقه اجرای چندین فعالیت جهادی دیگر در مناطق محروم زاهدان و خاش و... را دارند پس از بررسی های متعدد تصمیم گرفتند سختی راه را متحمل شوند و به یکی از دورافتاده ترین روستاهای شهرستان دلگان عزیمت کنند.
روح الله جغتایی افزود: از آنجا که این اردو در قالب اردوی جهادی، پزشکی، عمرانی و فرهنگی بود، پس در هر یک از این زمینه چندین نیروی متخصص به همراه جوانان فعال و پویا انتخاب و در این اردو شرکت داده شدند که فعالیت های بسیار خوبی انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: ترمیم و بهسازی خانه عالم، تکمیل غسالخانه، توزیع رایگان نان به مدت 2 روز، طبخ و توزیع چهار هزار پرس وعده غذای گرم از جمله اقداماتی بود که توسط این جهادگران انجام شد.
جغتایی به ویژه برنامه های فرهنگی اردو نیز اشاره کرد و گفت: اجرای مسابقات ورزشی و فرهنگی ویژه دختران و پسران روستا، دایر کردن کلاس های قرآن و اهدا جوائز به کودکان و خردسالان از دیگر برنامه هایی بود که در این اردوی جهادی به مرحله اجرا رسید.
وی خاطرنشان کرد: کانون خادمیاران جوانان آستان قدس رضوی نیز در کنار سایر نهادها همکاری خوبی در اجرای خوب این اردوی جهادی داشت که آستان قدس به منظور برپایی اردوهای دیگر در آینده نیز قول مساعد برای همکاری و همراهی داده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود