معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان رضوی خبر داد:

افتتاح مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان رضوی تا 2 ماه آینده

۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۸:۲۶
معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان رضوی از افتتاح مرکز تحقیقات سرطان در این بیمارستان تا دو ماه آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، دکتر «کامران غفارزادگان» در حاشیه‌ کنگره‌ روان شناسی سرطان گفت: موضوع راه اندازی این مرکز به تصویب دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسیده و پس از دریافت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روند ایجاد آن در دستور کار قرار می‌گیرد و پیش‌بینی می‌کنیم تا دو ماه آینده، شاهد آغاز فعالیت این مرکز مهم تحقیقاتی باشیم.
وی افزود: این مرکز مطابق با اصول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیازهای کشور به فعالیت های تحقیقاتی حول محور سرطان و عوارض آن می‌پردازد. هم‌چنین در حال حاضر، پنج پزشک به‌عنوان هیئت مؤسس در تلاشند تا ساز و کار این مرکز را تدوین و تعیین کنند و در این راستا، از پژوهشگران دعوت به عمل می‌آید تا در این روند ما را همراهی کنند.
دکتر غفارزادگان درباره‌ تأثیر عوامل ژنتیکی بر سرطان بیان کرد: نمی توان درصد مشخص و دقیقی از میزان تأثیر ژنتیک در ایجاد این بیماری ارائه داد، اما در مجموع، پیش‌بینی می‌شود که تلفیقی از عوامل محیطی و ساختارهای ژنتیکی بیمار، به بروز یکی از انواع سرطان منجر می‌شود.
وی در ادامه به ظرفیت موجود در مرکز بیوبانک این بیمارستان اشاره و تصریح کرد: در این مرکز پس از انجام جراحی بر روی تومور سرطانی و خروج آن، آزمایش هایی از فرد صورت می گیرد تا براساس آن‌ها اطلاعاتی استخراج و ساختار ژنتیکی فرد شفاف شود.
دکتر غفارزادگان ادامه داد: تاکنون این بررسی‌ها در مرکز بیوبانک بر روی سرطان روده‌ بزرگ تمرکز داشته و در آینده‌ای نزدیک نیز سرطان سینه و مغز هم به این تحقیقات افزوده می‌شوند.
گفتنی است؛ 11 تا 17 مهرماه هفته آگاهی و دانش افزایی سرطان است که در این ایام بیمارستان رضوی علاوه بر افتتاح یک مرکز پیشرفته تحقیق، آموزش، غربالگری، تشخیص و درمان سرطان با عنوان «مهر رضوی»؛ میزبانی کنگره روانشناسی سرطان و کارگاه بین المللی اندوسونوگرافی را نیز عهده‌دار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
پرونده ویژه «هفته آگاهی و دانش افزایی سرطان»
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود