پدر طب اسلامی:

طب اسلامی توانایی درمان انواع بیماری‌های سخت را دارد

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۷
پدر طب اسلامی گفت: منشأ طب اسلامی اهل بیت(ع) هستند و این طب توانایی درمان انواع بیماری‌های سخت را دارد.
به گزارش آستان نیوز، نخستین جلسه از سلسله جلسات طب اسلامی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با موضوع ماهیت طب اسلامی و وظیفه طلاب نسبت به طب اسلامی با حضور پرشور دانشجویان در مسجد دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
آیت‌الله عباس تبریزیان در این جلسه اظهار کرد: حضرت علی(ع) می‌فرمایند: حضرت محمد(ص) طبیبی ادواری بود و مردم را با طب اسلامی درمان می‌کردند، بنابراین طب اسلامی یادگاری است که از معصومین(ع) برای ما مسلمانان بر جای مانده و باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه کنوانسیون جهانی بهداشت اعلام کرده قرص‌های شیمیایی توانایی درمان بیماری‌ها را ندارند، گفت: از طریق طب شیمی هیچ بیماری را نمی‌توانیم درمان کنیم، این طب فقط توانایی پیشگیری از بیماری را دارد و به جای آن که بیمار را درمان کند میزان بیماری را افزایش می‌دهد که این برنامه دشمن برای نابودی مسلمانان جهان به ویژه شیعیان است.
پدر طب اسلامی ادامه داد: دشمنان اسلام برای نابودی مسلمانان به شیوه درمانی برنامه‌ریزی کرده‌اند و امروزه کار استکبار جهانی این است که هر روز به یک شکل از طریق پزشکی نوین نظیر سزارین و غربالگری صدها جنین سالم را سقط کند و آمار مسلمان جهان به خصوص شیعیان را به همین شیوه کاهش دهد.
آیت‌الله تبریزیان با تاکید بر اینکه مسلمانان جهان اسلام مکلفند به طب بومی خود بازگردند، اضافه کرد: در شرایط کنونی تاسیس بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته و در جامعه امروزی همه افراد حداقل دو تا سه بیماری جسمانی دارند، بنابراین در حال حاضر طب اسلامی برای درمان بیماری‌های مردم یک ضرورت به حساب می‌آید، چرا که طب اسلامی در درمان هیچ‌کدام از بیماری‌ها عاجز و ناتوان نیست.
وی بیان کرد: طب اسلامی به دلیل توانایی که در درمان بیماری‌های سخت همچون سرطان، رماتیسم و... دارد در خارج از ایران اشاعه پیدا کرده و گاهی اوقات بیمارانی از کشورهای آمریکا، هندوستان و کشورهای اروپایی برای رفع بیماری به سمت طب اسلامی می‌آیند و نسخه درمانی خود را دریافت می‌کنند و طبق گفته خودشان به طب شیمیایی کشورشان هیچ اعتمادی ندارند، چرا که علاوه بر عدم رفع بیماری، با عوارض جبران ناپذیر داروهای شیمیایی مواجه شده‌اند.
پدر طب اسلامی با بیان اینکه جهان در اوج پیشرفت به ورشکستگی رسیده است، افزود: کشور آمریکا 80 درصد و کشور فرانسه77 درصد برای درمان بیماران از داروهای گیاهی استفاده می‌کنند و از طب شیمیایی که باعث بحران در عرصه پزشکی شده فاصله گرفته‌اند، اما ایرانی‌ها از منابع عظیمی که در عرصه طب اسلامی از سوی اهل بیت(ع) به یادگار مانده است به طور صحیح استفاده نمی‌کنند.
وی گفت: طب اسلامی با دین، ایمان و اعتقادات مسلمانان آمیخته است و همین عمل وضو، نماز، روزه، غسل، مسواک و... جزو طب اسلامی به شمار می‌رود.
آیت الله تبریزیان خاطرنشان کرد: امروزه در کشور‌های اروپایی حالت سجده را به مدت ده دقیقه برای مردم تجویز می‌کنند تا انرژی‌ بدن‌شان تخلیه شود که فواید بسیار دارد.
وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه علت بی‌توجه نسبت به علوم اسلامی در یک کشور اسلامی چیست، بیان کرد: اسلام در علوم زیستی، علوم اجتماعی و علوم نجومی روایات بسیاری از معصومین(ص) دارد و ما در همه زمینه‌ها با تأسی به اهل بیت(ع) حرف برای گفتن داریم، لذا باید این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها احیاء شود.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود