امام جمعه بهبهان با مسئولان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس دیدار و گفت‌و‌ گو کرد

۱۳۹۷/۰۵/۳۱ - ۰۰:۰۱
امام جمعه موقت بهبهان و مدیر حوزه علمیه این شهرستان با حجت الاسلام والمسلمین علی جلائیان معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و اعضای کارگروه فرهنگ و سیره رضوی این بنیاد پیرامون جاده ولایت و قدمگاه حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی طواف امام جمعه موقت بهبهان و مدیر حوزه علمیه این شهرستان ظهر امروز با حجت الاسلام والمسلمین علی جلائیان معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و اعضای کارگروه فرهنگ و سیره رضوی این بنیاد پیرامون جاده ولایت و قدمگاه حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان گفتگو کرد.
در این دیدار اعضای بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بر صحت حضور امام رضا(ع) در ارجان(بهبهان کنونی) تاکید و برای همکاری جهت اثبات علمی جزئیات حضور آن حضرت با استفاده از اسناد تاریخی، شواهد محلی و ابنیه‌های موجود در آن خطه اعلام آمادگی کردند.
گفتنی است، شهرستان بهبهان در زمره یکی از مسیرهای شناخته شده «جاده ولایت» به شمار می‌آید که حضرت رضا(ع) در جریان سفر مدینه به مرو، مدت کوتاهی در این شهرستان اُتراق کرده و در مسجد جامع بکان این شهرستان که از مساجد ساخته شده صدر اسلام است نماز خوانده‌اند. از همین رو مردم بهبهان و شهرهای اطراف، ضمن برگزاری آیین‌های مختلف رضوی؛ هر ساله در ایام شهادت امام هشتم(ع) پیاده‌روی ده‌ها هزار نفری به طول بیش از 14 کیلومتر تا قدمگاه متبرک آن حضرت را برگزار می‌کنند.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود