استاد گروه روانشناسی دانشگاه اصفهان:

مذهب سهم مهمی در کیفیت زندگی و افزایش سطح سلامت دارد

۱۳۹۷/۰۹/۲۹ - ۲۰:۰۳
استاد گروه روانشناسی دانشگاه اصفهان اظهار کرد: بر اساس یافته‌ها و تحقیقات اندیشمندان، مذهب سهم مهمی در کیفیت زندگی و افزایش سطح سلامت بسیاری از مردم در سراسر جهان دارد.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر محمد باقر کجباف در چهارمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با موضوع «روانشناسی اسلامی» که عصر امروز در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: امرزه مطالعات متعددی توسط انديشمندان و صاحب‌نظران در رابطه با مذهب و اهمیت آن در تأمین بهداشت روانی در کل دنیا صورت گرفته که بر اساس نظرات و یافته‌های آنها، مذهب نقش اثرگذار و انکارناپذيري بر سلامت جسم، روان و ديگر ابعاد زندگي بشر دارد.
کجباف در ادامه افزود: سلامت روح و نفس انسان با ذکر تقویت می‌شود، اما اگر هوای نفس بر نفس انسان غلبه کند، انسان گمراه می‌شود و ارتباط خود با فطرت را از دست می‌دهد و تنها با نفس مسوله خویش در ارتباط خواهد بود.
وی با بیان اینکه مفاهیم اسلامی، قلب مفهومی متافیزیکی است که حقیقت انسان‌ها را تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: قلب نقطه‌ای میان نفس انسان و روح است؛ بدین شکل که قلب هر آنچه محصول نفس انسان است را جذب می‌کند و از سوی دیگر الهاماتی را از روح انسان دریافت می‌کند.
گفتنی است، چهارمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با موضوع «روانشناسی اسلامی» پنجشنبه 29 آذرماه در دو نوبت صبح و عصر در تالار طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود