رسیدگی دقیق به امور محرومان، مهم‌ترین هدف تشکیل دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی است

۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۲:۵۱
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی گفت: رسیدگی دقیق به امور محرومان مهم‌ترین هدف تشکیل دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی است.
به گزارش آستان نیوز، محمد اکبرزاده در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد:‌ دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی در شهریور ماه امسال به صورت رسمی با حضور قائم مقام آستان قدس رضوی، معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی، استاندار و جمعی از مدیران استانی آغاز به کار کرد.
وی افزود:‌ از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی عملیاتی کردن منشور 7 گانه  مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی بیان کرد: از دیگر اهداف تاسیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراسر کشور به ویژه استان خراسان شمالی ترویج فرهنگ رضوی و رسیدگی به امور محرومان است که امیدواریم با عنایات حضرت رضا(ع) این هدف به نتیجه برسد.
اکبرزاده خاطرنشان کرد: سه ماه است که دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی شروع به جذب خادم یاران فرهنگی خود کرده که خوشبختانه تاکنون 180 نفر به عنوان خادم یار فرهنگی ثبت‌نام کرده اند.
وی تصریح کرد: در حوزه حمایت از محرومان و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکنون همکاری‌های بسیار خوبی بین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام شده است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی بیان کرد: براساس دستور ارسالی دفتر مرکزی ما موظف به شناسایی سه دهستان محروم برای ارائه خدمات شده‌ایم که این سه دهستان، 70 روستا را در برگرفته و شاخص‌های محرومیت این سه دهستان جمع‌آوری شده است.
اکبرزاده بیان کرد: از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته این نمایندگی در طی سه ماه اخیر می‌توان به  اعزام 300 زائر اولی به مشهد مقدس و اهدای 2 هزار بسته فرهنگی به دانش‌آموزان مناطق محروم اشاره کرد.
وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته توسط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی راه اندازی طرح سلامت برای محرومان بوده که در این طرح از پزشکانی که علاقه‌مند به ارائه خدمات به صورت افتخاری در مناطق محروم هستند دعوت به عمل آمده و خوشبختانه تاکنون استقبال بسیار خوبی از این طرح صورت گرفته است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی با اشاره به استقبال مردم از راه اندازی این نمایندگی گفت:‌ در طی سه ماه اخیر، توسط نمایندگی آستان قدس رضوی در زمینه ترویج فرهنگ نذر و موقوفات کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
اکبرزاده به برنامه‎های سال 96 این نمایندگی اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین برنامه‎های این نمایندگی برای دو ماه پایانی سال 95، جذب 500 نفر دیگر تحت عنوان خادم یار و اعزام زائر اولی‌ها به مشهد مقدس است. اعزام زائر اولی‌ها به مشهد مقدس، شناسایی و توانمند‌سازی خادم یاران رضوی، برگزاری اردوهای جهادی، تسهیل ازدواج جوانان محروم و ترویج فرهنگ نذر و وقف هم از مهمترین اهداف این دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی در سال آینده خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
- دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی؛ راهبردی جدید برای خدمت رسانی به محرومان
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود