مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

ارائه خدمات متنوع توسط نمایندگی های آستان قدس رضوی در سراسر کشور

۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۸
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان گفت: مهم‌ترین دستاورد معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی راه اندازی دفاتر استانی این آستان مقدس است.
به گزارش آستان نیوز، دادخدا خدایار گفت:‌‌ راه‌اندازی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ها، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با موضوع محرومیت‌زدایی و رسیدگی به مستضعفان صورت گرفته است
وی افزود: معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با دستور تولیت آستان قدس رضوی و با هدف محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومین راه اندازی شده است. این معاونت با هدف تسریع و تسهیل خدمت‌رسانی، دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی را در استان ها تاسیس کرد که این حرکت زمینه مشارکت بیشتر مردم به خصوص خیرین را فراهم کرده است.
خدایار گفت: یکی دیگر از اهداف راه‌اندازی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی به ویژه در استان سیستان و بلوچستان بهره‌مندی از ظرفیت‌های معنوی آستان قدس رضوی در این استان است، چرا که مردمان بسیار زیادی در این استان علاقه دارند بتوانند به عنوان خادم در آستان قدس رضوی حضور داشته باشند و خدمت‌رسانی به حریم حضرت رضا(ع) داشته باشند.
وی تصریح کرد: تولیت آستان قدس رضوی، مفهوم خدمت و مخدوم را گسترش داده است. به این معنا که هر جا در این کشور فردی خدمتی به زائران و محرومان به نام امام رضا(ع) ارائه کند، آن فرد جزو خادمین امام رضا(ع) به حساب می‌آید.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان بیان کرد:‌ از مهم‌ترین اهداف راه اندازی این دفاتر  ارائه خدمات علاقه‌مندان و محبان اهل بیت علیه السلام به زائران مستمند، زائرین زیارت اولی و محرومان است.
وی تصریح کرد:‌ ارائه خدمت در حوزه‌های مختلفی همچون بهداشت و درمان مستضعفان، برپایی اردوهای جهادی، حمایت مالی از مستمندان، کارآفرینی و اشتغال برای مستمندان، ارائه خدمات تخصصی در مسائل مختلف از جمله وقف و نذر، اطعام و حمایت از دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه مستضعف بخش دیگری از فعالیت‌های این دفتر نمایندگی است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین اقدام صورت گرفته در این نمایندگی، استقبال و پذیرایی از زائران پاکستانی بوده که از مرز میرجاوه به منظور زیارت بارگاه منور رضوی وارد کشور  می‌شوند.
خدایار افزود: از سوی آستان قدس رضوی، امسال در ایام محرم و صفر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان پذیرای 20 هزار زائر پاکستانی بود. علاوه بر این، دو هزار نفر از افرادی که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده بودند با کمک خیرین به مشهد مقدس اعزام شدند. همزمان با ایام شهادت حضرت رضا(ع)، هزار نفر از مردم استان در ایام شهادت حضرت رضا(ع) با پای پیاده به مشهد مقدس اعزام شدند.
وی با اشاره به ثبت نام 200 نفر از مردمان سیستان و بلوچستان به عنوان خادم‌یار در آستان قدس رضوی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که قرار است طی چند ماه آینده در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی صورت گیرد، راه اندازی کانون‌های خادم‌یاری و وجود رابطان در استان سیستان و بلوچستان است.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان گفت:‌ پرچم امام رضا‌(ع)، پرچم وحدت بین شیعه و سنی است و امیدواریم با کمک خیران در خارج و داخل استان بتوانیم بخشی از مشکلات این استان محروم را رفع کنیم.

بیشتر بخوانید:
- دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی؛ راهبردی جدید برای خدمت رسانی به محرومان


 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود