برپایی 17 برنامه «پرسمان دینی» به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۲۰:۵۵
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت با سر سعادت حضرت زهرا(س) بیش از 17 برنامه پرسمان دینی ویژه زائران تدارک دیده شده است.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدی حسن‏‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: برنامه‌‏های پرسمان دینی از ابتدای هفته جاری آغاز و تا ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: با توجه با اینکه در این ایام فرخنده در سراسر کشور جشن فاطمی برپاست، سعی کردیم موضوعات برنامه‏‌های پرسمان دینی را بر مبنای سبک زندگی فاطمی(س) و خانواده برگزار کنیم.
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی با اشاره به اینکه برنامه‏های پرسمان دینی برای عموم زائران در رواق امام خمینی(ره) و رواق دارالحجه تدارک دیده شده است، اظهار کرد: برنامه رواق دارالحجه هر روز بعد از نماز مغرب و عشاء و در رواق امام خمینی(ره) هر روز بعد از اجرای برنامه محوری یعنی ساعت 19:30 میزبان زائران است.
وی افزود: امسال برای دختران دبیرستانی نیز 6 جلسه پرسمان دینی در رواق حضرت زهرا(س) تدارک دیده شده که از ساعت 9 تا 10:30 با حضور بانوان کارشناسان دینی برگزار خواهد شد.
حسن¬زاده گفت: در این جلسات بر اساس گفتار استاد، مسابقه‌ای برپا می‌شود و در پایان به برندگان به رسم یادبود هدایایی اعطا خواهد شد.
وی تبیین الگویی کارآمد و جامع از نظام تعلیم و تربیت اسلامی در حوزه‌های خانواده، جوان و اجتماع را اهداف برگزاری جلسات پرسمان دینی عنوان کرد و گفت: این جلسات از جمله برنامه‌های موفق اداره پاسخ‌گویی به سؤالات دینی است که در آن سعی شده با نگاه‌های عمیق به مسائل معرفتی، تربیتی و خانوادگی، فرصتی را برای پرسش و پاسخ، اندیشیدن، فهمیدن و رسیدن به معارف زلال و ناب دینی فراهم آورد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود