رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی خبر داد؛

افزایش برنامه‏‌های «پرسمان دینی» در حرم امام رضا(ع)

۱۳۹۷/۰۱/۲۱ - ۲۱:۰۲
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به استقبال گرم زائران از برنامه‎های پرسمان دینی، تعداد برگزاری این جلسات افزایش یافت.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام مهدی حسن‎زاده اظهار کرد: با توجه به مناسب بودن هوا در فصل بهار و تابستان و تشرف بیشتر زائران به حرم مطهر رضوی تعداد برنامه‎های پرسمان دینی بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: اکنون در روزهایی که هوا مناسب است برخی از برنامه‎ها در صحن جمهوری اسلامی برگزار می‎شود که دارای بیشترین شرکت کنندگان در برنامه پرسمان دینی است.
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی ادامه داد: در هفته جاری 22 برنامه پرسمان دینی تدارک دیده شده که طبق برنامه از ابتدای هفته آغاز شده و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه برنامه‎های پرسمان دینی هر روز قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‎شود، افزود: به طور میانگین در هر روز، سه برنامه پرسمان دینی در صحن جمهوری، رواق دارالحجه و رواق دارالهدایه برگزار می‎شود و در روزهای جمعه افزون بر سه برنامه، یک جلسه تحت عنوان طب المعصومین(ع) با حضور حجج اسلام ضیایی، انتصاری و مهدوی نیا در رواق دارالهدایه تشکیل می‎شود.
حسن‎زاده درباره کیفیت برگزاری پرسمان دینی گفت: در 30 دقیقه ابتدایی هر برنامه کارشناسان مسائل مربوط به آن جلسه را تبیین می‌کنند و در ادامه مخاطبان می‌توانند سوالات خود را به صورت کتبی از استاد برنامه بپرسند و در همان جلسه پاسخ خود را دریافت کنند.
وی افزود: همچنین در این جلسات براساس گفتار استاد مسابقه‌ای به عمل می‌آید و در پایان به برندگان به رسم یادبود و تبرک هدایایی اعطا می‌شود.
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی تبیین الگویی کارآمد و جامع از نظام تعلیم و تربیت اسلامی در حوزه‌های خانواده، جوان و اجتماع برای عموم زائران حرم مطهر رضوی را اهداف برگزاری جلسات پرسمان دینی عنوان کرد و گفت: این جلسات از جمله برنامه‌های موفق اداره پاسخ‌گویی به سؤالات دینی است که در آن سعی شده با نگاه‌های عمیق به مسائل معرفتی، تربیتی و خانوادگی، فرصتی را برای پرسش و پاسخ، اندیشیدن، فهمیدن و رسیدن به معارف زلال و ناب دینی فراهم آورد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود