در اجتماع عظیم دانش آموزان عزادار حسینی عنوان شد:

جوانان عاشورایی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) هستند

۱۳۹۵/۰۷/۱۷ - ۲۲:۰۷
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: جوانان عاشورایی که پرچم عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را به دوش دارند، زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) هستند.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام عباس فرازی نیا در اجتماع باشکوه دانش‌آموزان عزادار حسینی که صبح امروز در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، بیان کرد: زمینه سازان ظهور حضرت مهدی(عج) جوانانی هستند که در محافل عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شرکت می‌کنند و پرچم خونخواهی از آن حضرت را به دوش دارند.
وی تصریح کرد: اینکه حضرت قاسم بن الحسن(ع) شهادت را از عسل شیرین‌تر می‌دانند، نه به خاطر شکل ظاهری مرگ، بلکه به خاطر این است که در اندیشه این نوجوان شهد شهادت با برکاتی که به همراه دارد، کام جامعه را شیرین می‌کند.
حجت‌الاسلام فرازی نیا افزود: جوانان عاشورایی اگر با عشق به حضرت قاسم(ع) می‌خواهند زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) شوند، باید با ویژگی جوانان پیرو امام زمان(عج) آشنایی داشته باشند.
وی بیان کرد: این جوانان دلباخته خدا و دائم‌الذکرند و هیچ‌گاه خدا را فراموش نمی‌کنند، جوانان حسینی در ظهر عاشورا به صبح ظهور می‌اندیشند و در مسیر شهید فهمیده‌ها ثابت و استوار هستند.
این کارشناس دینی افزود: جوانان عاشورایی چهار رابطه را در زندگی درست معنا می‌کنند، چرا که درس منطق، استدلال، حماسه و ایثار و احساس و عاطفه را از سید و مولایشان حضرت حسین بن‌علی(ع) فرا گرفته‌اند.
وی این روابط را این‌گونه برشمرد: جوان عاشورایی دارای رابطه دقیق باخدا، رابطه دقیق و منطقی با خود به معنای معرفت نفس، رابطه دقیق و منطقی با اطرافیان و فرزندی صالح برای پدر و مادر و خواهر و برادری خوب و هم بحث و رفیق برای دوستان خود هستند و در نهایت نیز سربازی مخلص برای امام زمان(عج) محسوب می‌شود.
فرازی نیا خطاب به نوجوانان دانش‌آموز در این مراسم گفت: امروز وظیفه جوانان حسینی اولویت‌بندی در زندگی است که اول اصل بصیرت و معرفت است.
حجت‌الاسلام فرازی نیا ادامه داد: باید بصیرت در قالب شناخت ولی‌فقیه زمان، بصیرت در قالب شناخت دشمن و بصیرت در قالب شناخت تکلیف نهادینه شود و امروز باید ولی امرمان را بشناسیم.
وی ادامه داد: باید در کنار تمرین مهرورزی به ولایت، در اتوبان ولی‌فقیه برای رسیدن به محضر امام زمان(عج) حرکت کنیم و نیز باید دشمنان را بشناسیم.
حجت‌الاسلام فرازی نیا با بیان اینکه درگذشته دشمنان از طریق جنگ نظامی با ما می‌جنگیدند، ولی امروز از طریق فضای مجازی، ماهواره و اینترنت به داخل خانه، کلاس درس و مسجد و محراب ما وارد شده اند، افزود: آنچه دشمن در فضای مجازی منتقل می‌کند، جنگ تمام‌عیار فرهنگی است.
وی ادامه داد: دانش‌آموزان باید خود را در مقابل دشمن بیمه کنند و از معلمان و علمای دینی خود برای رفع شبهاتی که در این فضاها با آن مواجه می‌شوند کمک بگیرند تا در دام دشمن نیفتند.
این کارشناس مذهبی خطاب به دانش‌آموزان نوجوان گفت: باید در شناختن ولی فقیه و شناخت دشمن، تکلیف خود را بدانیم و امروز تکلیف دانش آموزان کسب معرفت اجتماعی و سیاسی و کسب علم است؛ باید دانش آموزان دیندار و مذهبی قله‌های علم و دانش را فتح کنند.
گفتنی است؛ اجتماع عظیم دانش‌آموزان عزادار حسینی با عنوان «احلی من العسل» به منظور گرامیداشت یاد شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) همه ساله همزمان با ششمین روز از ماه محرم الحرام در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:
پیوند قیام عاشورا و قیام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) 

کتاب مرتبط:
- کتاب "خاتم ولایت " از مجموعه کتب مشکات، گلچین سخنرانی های انجام شده در حرم مطهر امام رضا علیه السلام در باب مهدویت
- کتاب الکترونیکی " ماه دلدادگی"
- کتاب الکترونیکی هیئت " ویژه سخنرانان "
- کتاب الکترونیکی " هیئت؛ ویژه مداحان "
- کتاب الکترونیکی هیئت " ویژه عزاداران "
- مصباح الهدی (چهل حدیث از امام حسین (ع))
- کتاب/ لعن و سلام
 - کتاب / حب اهل بیت
-
کتاب/ گریه و سوگ

ویژه نامه مرتبط:
- ویژه نامه چندرسانه ای «خون خدا»
- ویژه نامه چندرسانه ای «قیام رسانه» - احکام عزاداری، سخنرانی، مداحی و هیئت و بایسته ها
- ویژه نامه چندرسانه ای رسم میانداری

پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود