آیت الله کازرونی:

مبارزه با ظلم مبنای نهضت حسینی است

۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۵
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه در مکتب اسلام ظلم کردن به دیگران حتی به حیوانات نیز گناه کبیره است، گفت: مبارزه با ظلم مبنای نهضت حسینی است.
به گزارش آستان نیوز، آیت الله کازرونی در سلسله جلسات سخنرانی دهه اول ماه محرم که با حضور جمعی از زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: انسان برای رسیدن به هدف، به هیچ عنوان نباید از وسیله نامشروع استفاده نکند، چرا که راه نادرست انسان را از هدف باز می دارد.
وی با اشاره به اینکه از منظر دین مبین اسلام معصیت ها متفاوت و از مراتب پایین و بالا برخوردار است، افزود: فتنه انگیزی در بین مردم ضررش از یک قتل هم بالاتر است چرا که در قتل یک نفر از بین می رود ولی در فتنه ممکن است چندین خانواده از بین بروند.
آیت الله کازرونی گفت: ظلم پدیده زشت و ناپسندی است که هیچ طبع سلیمی آن را نمی پذیرد، چون بر خـلاف فطـرت آدمی است و در دین اسلام ظـلم و ستم یکی از شنیع ترین گناهان محسوب می شود و ظلم به همسر، فرزند، برادر و... همه گناه است.
وی افزود: در بسیاری از موارد است که انسان ظـلم و حق کشی می کند و به دنبال کسب یک موفقیت یا رسیدن به یک چیزی است که در آن وقت، فکرش فقط رسیدن به آن چیز است ولی اگر بداند و بفهمد که با این روش غلطی که در پیش گرفته چه ضررهای جـبران ناپـذیری را بر خـوشبخـتی و سعادت خـود میزند هیچگاه حاضر نمی شود از این راه به هدفش برسد.
خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه در دین اسلام خداوند نسخه های بی نظیری را برای سعادتمندی انسان ارائه کرده است، تصریج کرد: یکی از بزرگترین مشکلات و موانع خوشبختی بشر، اعتماد نکردن به واقعی ترین دوست خود یعنی خدای مهربان و اعتماد به راه های غلطی است که شیطان ملعون پیش پای او می گذارد.

کتاب مرتبط:
- کتاب الکترونیکی " ماه دلدادگی"
- کتاب الکترونیکی هیئت " ویژه سخنرانان "
- کتاب الکترونیکی " هیئت؛ ویژه مداحان "
- کتاب الکترونیکی هیئت " ویژه عزاداران "
- مصباح الهدی (چهل حدیث از امام حسین (ع))
- کتاب/ لعن و سلام
 - کتاب / حب اهل بیت
-
کتاب/ گریه و سوگ

ویژه نامه مرتبط:
- ویژه نامه چندرسانه ای «خون خدا»
- ویژه نامه چندرسانه ای «قیام رسانه» - احکام عزاداری، سخنرانی، مداحی و هیئت و بایسته ها
- ویژه نامه چندرسانه ای رسم میانداری
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود