بررسی مهدویت از نگاه امام رضا(ع) در برنامه‏‌های «پرسمان دینی»

۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۷:۰۰
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به استقبال گرم زائران از برنامه‎های پرسمان دینی، تعداد برگزاری این جلسات در دهه مهدویت افزایش یافته و این برنامه با محوریت مهدویت از منظر امام رضا(ع) برگزار می‏‌شود.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام مهدی حسن‎زاده اظهار کرد: با توجه به ایام مبارک دهه مهدویت و تشرف بیشتر زائران به حرم مطهر رضوی تعداد برنامه‎های پرسمان دینی بیشتر شده و عموم جلسات با محوریت مهدویت، انتظار واقعی و تبیین و پاسخ به شبهات غیبت امام زمان(عج) برگزار می‏‌شود.
وی ادامه داد: اکنون در روزهایی که هوا مناسب است، برخی از برنامه‎ها در صحن جمهوری اسلامی برگزار می‎شود که دارای بیشترین شرکت‌کنندگان در برنامه پرسمان دینی است.
رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی ادامه داد: در هفته جاری 20 برنامه پرسمان دینی تدارک دیده شده که طبق برنامه از ابتدای هفته آغاز به کار کرده و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه برنامه‎های پرسمان دینی هر روز قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‎شود، افزود: به طور میانگین در هر روز، سه برنامه پرسمان دینی در صحن جمهوری، رواق دارالحجه و رواق دارالهدایه برگزار می‎شود و در روزهای جمعه افزون بر سه برنامه، یک جلسه تحت عنوان طب المعصومین(ع) با حضور حجج الاسلام ضیایی، انتصاری و مهدوی‏‌نیا در رواق  دارالهدایه تشکیل می‎شود.
وی ادامه داد: مهدویت در آیینه آیات قرآن، نقش انقلاب اسلامی در عصر غیبت، آسیب‏‌های پیش روی مهدویت، منجی در ادیان دیگر و غرب و مهدویت از دیگر موضوعاتی است که در برنامه پرسمان دینی به صورت تخصصی دنبال می‏‌شود.
این کارشناس مسئول تصریح کرد: افزون بر برنامه پرسمان دینی در ایام دهه مهدویت به صورت شبانه‎روزی جلسات حلقه معرفت در اماکن حرم مطهر رضوی دایر است و در این جلسات نیز موضوعات روز مهدویت بیان و به شبهات پاسخ منطقی و صحیح داده می‏‌شود.
وی افزود: در همه جلسات پرسمان و حلقه‏های معرفت جلسات براساس گفتار استاد، مسابقه‌ای به عمل می‌آید و در پایان به برندگان به رسم یادبود و تبرک هدایایی اعطا می‌شود.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود