حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی:

گریز از گناه اساس سبک زندگی اهل بیت(ع) است

۱۳۹۵/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۱
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه فگریز از گناه، زیباترین صحنه زندگی انسان است، گفت: گناه گریزی و دوری از شیاطین اساس سبک زندگی اهل بیت(ع) است.
به گزارش آستان نیور، حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی در سلسله سخنرانی های رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی به تبیین موضوع غدیر و نقشه دین زدایی شیطان پرداخت و اظهار کرد: دعوت به لذت جویی و شهوت رانی فراخوان همگانی شیطان است.
وی با اشاره به اینکه در دنیای امروزی شیاطین به واسطه فضاهای مجازی زمینه آلوده کردن انسان به گناه را فراهم می کند، افزود: شبکه های ماهواره ای پایگاه شیطانی است و با روش های مختلف و جذاب خوراک فرهنگی و اعتقادی جوانان و نوجوانان را فراهم می کند.
حیدری کاشانی گفت: اطاعت از ولایت و امامت سرمایه معنوی انسان مومن است، چرا که ائمه اطهار(ع) صراط مستقیم و هدایتگران الهی هستند و هرکس دنباله رو این بزرگواران باشد از منجلاب و شبهات عقایدی مصون خواهد ماند.
خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه شیاطین اهل ایمان را از چهار جانب مورد تهاجم بی امان قرار می دهد، تصریح کرد: دور کردن ارزش های دینی و خارج کردن محبت اهل بیت(ع) ماموریت اصلی سپاهیان ابلیس است و در این مسیر با دو روش آشنا نشدن با سیره اولیای الهی و زاویه گرفتن با فرهنگ امامت و ولایت هدف خودشان را دنبال می کنند.
وی با بیان اینکه گناه گریزی و دوری از شیاطین اساس سبک زندگی اهل بیت(ع) است، افزود: غفلت از آخرت شگرد حمله شیطان از پیش روی اهل ایمان، ایجاد زمینه دلبستگی به دنیا هدف حمله از پشت سر، ایجاد شبهه در دین و معارف اسلامی ترفند هجوم از سمت راست و دعوت به خلوت شیطانی هدف حمله شیطان از سمت چپ انسان است.
سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه برنامه های شبکه های فضای مجازی با صحنه گردانی ابلیس به مردم ارائه می شود، خاطرنشان کرد: امروز ما بیش از هر زمان نیازمند الگوگیری از سبک زندگی اولیای الهی هستیم و تنها راه نجات از این شبهات و منجلاب فرهنگی و اعتقادی اتکا به سبک زندگی یوسف صدیق، گناه گریزی و شیطان گریزی است.
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود