مروری بر اشعار منتخب کتاب «بانوان آسمانی» با محوریت حضرت معصومه(س)
هنرمندان کشور ارادت ویژه‌ای به ائمه اطهار علیهم السلام دارند و تجلی این عشق و علاقه را با خلق تابلوهای نفیس هنری یا انتشار کتاب‌های ارزنده ماندگار می‌کنند.
در قالب پویش #درپناه-جوادالائمه-باشیم، به مناسبت روز 9/ 9/ 99 و به یاد امام نهم شیعیان حضرت امام جواد علیه السلام 9 ویژه برنامه فرهنگی، اجتماعی و خدمت رسانی اجرا می شود.
چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: سیره رضوی می‌تواند محور اصلی پدافند فرهنگی قرار گیرد و باید از ابعاد مختلف آن بهره گرفت.
سه شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با آستان نیوز:
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تولیدات رسانه‌ای با محوریت سیره رضوی به عنوان جریانی مداوم و نه مقطعی شد.
یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
در گفتگو با مسئولان کتابخانه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مطرح شد؛
کتاب بهترین وسیله انتقال میراث ادبی از نسلی به نسل دیگر است و به انسان‌ها کمک می‌کند تا میراث فرهنگی و ارزش‌های دینی و تاریخی خود را بهتر بشناسند و به آن ارج نهند.
شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
یک پژوهشگر تاریخ معاصر:
پژوهشگر تاریخ معاصر در نشست مجازی «وقف دانایی برای مانایی فرهنگ و معارف» که با مشارکت کتابخانه و موزه ملی ملک در تهران برگزار شد گفت: بسیاری از واقفان و اهداکنندگان آثار فرهنگی، راه حاج حسین آقا ملک…
پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی اعلام کرد:
مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی از مشارکت 5 هزار دانش‌آموز مدارس امام رضا(ع) در دهمین دوره برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
رئیس کتابخانه گویای رضوی:
کتابخانه گویای رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا با ارائه خدمات غیر حضوری فعالیت‌ های خود را ادامه داده و روشندلان سراسر کشور می توانند از خدمات رایگان این کتابخانه برخوردار شوند.
چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب و کتابداری
همزمان با فرار رسیدن هفته کتاب و کتابداری، برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی، شصت و چهارمین برنامه خود را به رونمایی و معرفی «اسناد کهن مشاغل کتابخانه» موجود در گنجینه رضوی اختصاص داد.
سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷