معرفی کتابخانه وقفی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین محمود یزدی مطلق
یکی از مهم‌ترین و سودمندترین پدیده‌های فرهنگی از زمان قدیم تا به اکنون، وجود کتابخانه‌های شخصی بوده است.
اهدای مدال ورزشکاران به موزه آستان قدس رضوی کار بزرگی از سوی جامعه ورزشکاران المپیک و پاراالمپیک کشور است که حس رشادت، دلیری و غرور را به انسان منتقل می‌کند.
دوشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
به همت آستان قدس رضوی؛
آستان قدس رضوی با راه‌اندازی پویش مردمی #سفره-جهانی-امام-رئوف به کمک نیازمندان و محرومان می‌شتابد.
دوشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
درباره تاريخ و چگونگي تأسيس كتابخانه آستان قدس رضوي نمي‌توان مطلبي به روشني ياد كرد. برخی سال 327 قمری را که قدیمی‌ترین جزوة قرآنِ خطی توسط فردی به نام کشواد بن املاس (حکمران اصفهان) به روضه منوره…
سه شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
گذری بر نقش وقف و نذر در حوزه بهداشت و درمان آستان قدس رضوی
ویروس کرونا مردم بسیاری از کشورها را غافلگیر کرده و بحرانی جهانی رقم زده است. بیماری واگیرداری که انگار پیر و جوان نمی‌شناسد. در این روزهای سخت، جامعه پزشکی کشور در خط مقدم مقابله با این ویروس هستند…
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی خبر داد،
معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی، از راه‌اندازی درگاه الکترونیکی با هدف تسهیل ارائه خدمات و پرداخت حقوق موقوفه به صورت غیر حضوری برای کاهش مراجعات مردمی خبر داد.
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
نگاهی به نسخ خطی نهج البلاغه در گنجینه آستان قدس رضوی؛
بی‌تردید نهج‌البلاغه، جامع‌ترین کتاب پس از قرآن است که می‌تواند راهنمای انسان در تمام ابعاد زندگی به شمار آید و هدایت بشر را در عرصه‌های گوناگون عهده‌دار شود.
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
نگاهی به مراسم 13 رجب حرم مطهر رضوی در گذر تاریخ
از دیرباز نگاه ویژه‌ای به ایام و مناسبت‌های خاص مذهبی و مناسک و مراسم‌های مرتبط به آن در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) وجود داشته است.
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
توجه به آموزش و تاکید بر تعیلم و تربیت افراد، از جمله عوامل اصلی پیشرفت و ترقی جوامع بشری است.آیات و احادیث فراوانی وجود دارد که نشان دهنده اهمیت مسئله تعلیم و تربیت در اسلام است.
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴