قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی:

طرح «ردای خدمت» به پیروی از مکتب اهل‌بیت(ع) آغاز می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۳:۴۹
قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بسته‌های معیشتی که به نام امام رضا(ع) تهیه‌شده است در دهه کرامت امسال توسط علما، روحانیون و اساتید حوزه علمیه خراسان به دست محرومان خواهد رسید تا یادآور این باشد که کسانی که به خدمت‌رسانی محرومین می‌پردازند سربازان مکتب اهل‌بیت(ع) هستند.
به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی سه‌شنبه‌شب در مراسم افتتاحیه طرح «ردای خدمت» که در منزل آیت‌الله مرتضوی برگزار شد، اظهار کرد: طرح «ردای خدمت» تکرار درس خدمتگزاری است و خادمان امام رضا(ع) با علمای دینی همراه شده‌اند تا وظیفه‌شناسی و تلاش خود را در جهت محرومیت‌زدایی اثبات کنند.
 وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به محرومین اقدامی است که به پیروی از آموزه‌های دینی انجام می‌شود، افزود: اگر تولیت محترم آستان قدس امر فرمودند که طرح «ردای خدمت» توسط روحانیون و علما آغاز شود، به‌این‌علت بوده که این سیره و روش متعلق به این قشر و طبقه نورانی از جامعه است. اگر سعی و تلاشی در مسیر خدمت‌رسانی به محرومان توسط علما انجام می‌دهیم به‌رسم درس‌آموزی از مکتب نورانی اهل‌بیت(ع) است.
خاکسار قهرودی ادامه داد: بسته‌های معیشتی که به نام امام رضا(ع) تهیه‌شده است در دهه کرامت امسال توسط علما، روحانیون و اساتید حوزه علمیه خراسان به دست محرومان خواهد رسید تا یادآور این باشد که کسانی که به خدمت‌رسانی محرومین می‌پردازند سربازان مکتب اهل‌بیت(ع) هستند.
وی تأکید کرد: حرکت ارزشمند علما و روحانیون که به سنت سیره انبیاء و اولیای الهی در خدمت‌رسانی به محرومان انجام می‌شود، به الگویی برای مردم تبدیل خواهد شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه طرح «ردای خدمت» در ادامه فعالیت خدمت‌رسانی است که از دوره تولیت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در معاونت امداد مستضعفین آغاز شد که امروز عنوان معاونت محرومیت‌زدایی نام‌گرفته است، ادامه داد: طرح «ردای خدمت» دارای پیام بزرگی است که اندیشه قدم برداشتن برای کمک به محرومان را ترویج می‌کند و ما به‌عنوان سربازان مکتب اسلام ناب توفیق خدمت‌رسانی در این مسیر را خواهیم داشت، اقدامی که انجام می‌شود الگویی برای جامعه اسلامی خواهد بود و به‌واسطه نیات پاکی که در این مسیر وجود دارد ان‌شاءلله اثرگذار واقع خواهد شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود