توسط شرکت شهاب‌یار رضوی محقق شده است؛

نمونه‌سازی و تولید نخستین نمونه داخلی لنت‌های ترمز اتوبوس‌های MAN

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۲۲:۲۶
مدیر عامل شرکت شهاب‌یار آستان قدس رضوی از نمونه‌سازی و تولید لنت‌های ترمز اتوبوس‌های MAN توسط این شرکت خبر داد.
داوود عابدی در گفت و گو با آستان نیوز با اشاره به روند اجرای این پروژه بیان کرد: در اواخر شهریور ماه 1397 باتوجه به افزایش تقاضا و کاهش واردات به دلیل تحریم دولت‌های متخاصم و عدم وجود کالاهای مشابه ایرانی، شرکت شهاب‌یار تولید لنت‌های ترمز اتوبوس های MAN در دستور کار قرار داد.
وی ادامه داد: همین امر باعث ایجاد همکاری با یکی از شرکت‌های تولید لنت در ایران شد که در نتیجه این امر، ساخت نمونه اولیه قطعات مذکور رقم خورد.
مدیر عامل شرکت شهاب‌یار آستان قدس رضوی درباره گستره فروش و عرضه لنت‌های تولید شده گفت: لنت‌های مذکور مربوط به اتوبوس‌های دوکابین MAN بوده که هم‌اکنون این اتوبوس‌ها در تهران و سایر شهرهای بزرگ کشور در مجموعه حمل و نقل مسافر درون‌شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به ساخت این قطعات با استفاده از مهندسی معکوس تصریح کرد: با توجه به عدم دسترسی به مشخصات فنی شرکت مادر، با استفاده از مهندسی معکوس، آنالیز مواد به کار رفته در ساخت لنت‌های اصلی و خارجی و شناسایی مواد به کار رفته و همچنین استانداردهای موجود در لنت‌های فوق، موفق به ساخت نخستین نمونه از لنت‌های داخلی شده‌ایم.
عابدی ادامه داد: لنت‌های مذکور به صورت میدانی به مدت 4 ماه در مسیرها و شرایط مختلف اتوبوس‌رانی تهران از لحاظ طول مسیر، تفاوت تعداد مسافر و شیب های مختلف مورد بررسی و تست کامل قرارگرفته است.
وی تاکید کرد: تمامی آزمایشات مذکور که به صورت کاملا دقیق انجام شده، نشان می دهد که خوشبختانه لنت‌های ترمز اتوبوس‌های MAN آثار و نتایج قابل قبولی به لحاظ کیفیت به همراه داشته است.
عابدی درباره اهداف شرکت شهاب‌یار از تولید لنت‌های ترمز اتوبوس‌های MAN خاطرنشان کرد: این شرکت به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، خودکفایی در ساخت قطعات مورد نیاز خودرو در داخل کشور و همچنین کمک به اشتغال، رونق و بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی نسبت به این مهم اقدام کرده است.
مدیر عامل شرکت شهاب‌یار آستان قدس رضوی ادامه داد: این شرکت هموار سعی کرده تا در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب حرکت کند و امید می‌رود فعالیت‌های مشابه دیگری در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود