به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی،

طرح سنجش فشار خون ویژه کارکنان کتابخانه و موزه حرم رضوی اجرا شد

۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۲۲:۳۷
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از اجرای طرح سنجش فشارخون ویژه کارکنان سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی توسط خادمیاران سلامت رضوی خبر داد.
دکتر محمود ابراهیمی در حاشیه انجام طرح سنجش فشارخون ویژه کارکنان و خدام حرم مطهر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: میزان فشارخون 61 نفر از کارکنان بخش‌های مختلف سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در سوم و چهارم تیر سال جاری در کتابخانه مرکزی و برنامه سه‌شنبه‌های فرهنگی این سازمان در گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی کنترل شد.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با بیان اینکه جمعی از خادمیاران سلامت این بنیاد در اجرای این برنامه دو روزه مشارکت داشتند، ادامه داد: همچنین به همت این بنیاد، سنجش فشارخون حدود 200 نفر از خدام کشیک هشتم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در جمعه 31 خرداد سال جاری انجام شد.
وی به انجام طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در کشور اشاره و اضافه کرد: بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در یک سال گذشته به اهمیت و ضرورت کنترل فشارخون و قندخون در پیش‌گیری از بیماری‌های غیرواگیر به‌ویژه قلبی و عروقی توجه خاصی داشته است و برنامه‌هایی مانند پایش سلامت زائران در دهه کرامت و دهه آخر صفر سال گذشته و پایش سلامت اصحاب رسانه و کارکنان سازمان فرهنگی را در این آستان ملکوتی اجرا کرده است.
ابراهیمی تصریح کرد: خدماتی شامل ویزیت پزشک، سنجش میزان قندخون، سنجش میزان فشارخون و محاسبه شاخص توده بدنی یا BMIبا بهره‌گیری از ظرفیت خادمیاران سلامت این بنیاد در ادوار مختلف به زائران و مجاوران و همچنین خادمان و کارکنان آستان قدس رضوی ارائه شده است.
وی افزود: در حال حاضر این بنیاد باتوجه به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، سنجش فشارخون را به‌طور ویژه مورد توجه قرار داده است.
یادآور می‌شود، بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در زیر مجموعه معاونت علمی این آستان مقدس با هدف ایجاد هم‌سویی و هم‌افزایی در تمامی بخش‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان این آستان مقدس برای تأمین انتظارات عموم مردم به‌ویژه اقشار محروم و حرکت در راستای الگوسازی فعالیت‌های حوزه سلامت حول محور حرم مطهر رضوی در سال 1396 تشکیل شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود