با مشارکت مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

خدمات‌رسانی به بیش از 7 هزار و 500 نفر در پایگاه‌های کنترل فشار خون اطراف حرم رضوی

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۹:۴۷
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از خدمات‌رسانی به بیش از 7 هزار و 500 زائر و مجاور در چهار ایستگاه طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در جوار حرم رضوی خبر داد.
دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: یک هزار و 981 نفر از خدمات ایستگاه بست شیخ طوسی، 2 هزار و 800 نفر از خدمات ایستگاه باب الرضا(ع)، یک هزار و 325 نفر از خدمات ایستگاه بست نواب صفوی و یک هزار و 410 نفر از خدمات ایستگاه بست طبرسی در طرح ملی بسیج کنترل فشارخون از 19 خرداد تا 15 تیر ماه سال جاری در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بهره‌مند شدند.
وی ادامه داد: مراحل سنجش، ثبت و آمارگیری در طرح ملی بسیج فشار خون این چهار ایستگاه با مشارکت جمعی از خادم‌یاران سلامت همکار با مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز بهداشت منطقه ثامن این شهر مقدس انجام شد.
سرگلزایی ابراز کرد: اطلاعات سنجش فشارخون حدود پنج هزار مراجعه‌کننده این ایستگاه‌ها در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور درج شده است.
وی گفت: همچنین تیم‌های خادم‌یاران سلامت رضوی توسط مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در راستای ارائه خدمات سنجش فشارخون به کارکنان این آستان مقدس از دوم تا ششم تیر سال جاری به دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مؤسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی، شرکت فرآورده‌های غذایی رضوی، شرکت نان قدس رضوی و اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی اعزام شدند.
لازم به ذکر است، بیماری فشار خون بالا، بیماری مزمن شایعی است که در آن فشار خون از حد طبیعی بالاتر می‌رود و منجر به آسیب اندام‌های حیاتی مثل قلب، مغز، کلیه و چشم می‌شود. طرح ملی بسیج کنترل فشار خون با هدف شناسایی، کنترل، اطلاع‌رسانی و ارجاع موارد به پزشک در اقصی نقاط کشور انجام شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود