۱۳۹۸-۰۲-۱۸
مدیر نمایندگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم:

تمرکز خدمت رسانی خادمیاران رضوی استان قم در جهت رفع نیازهای اقشار محروم است

مدیر نمایندگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم گفت: خادمیاران مشاوره و روانشناسی در قالب بیش از 20 گروه جهادی پس از سازماندهی به مناطق سیل زده کشور اعزام شده اند تا به این ترتیب، بخشی از آلام و صدمات روحی هموطنان آسیب دیده را تسکین دهند.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام سید محمدباقر تکیه ای مدیر نمایندگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم در تشریح اقدامات اخیر خادمیاران رضوی این استان اظهار کرد: در ایام نوروزی، طرح ویژه «باب الرضا» را در مبادی ورودی و خروجی شهرستان قم اجرا نمودیم. از جمله نقاط شاخص این طرح، خدمت رسانی خادمیاران رضوی در ایستگاه راه آهن قم بود که با برپایی غرفه های فرهنگی مخصوص بانوان، کودکان، اجرای مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز توجه بسیاری از مسافران حرم مطهر حضرت معصومه (س) را جلب نمود.
وی افزود: برپایی مراسم معنوی اعتکاف، سیاست گذاری و خدمت رسانی به معتکفین یکی دیگر از اقدامات شاخص خادمیاران قمی بود که در ایام ابتدایی سال جدید انجام شد.
حجت الاسلام تکیه ای در ادامه خاطرنشان کرد: شهر مقدس قم به دلیل میزبانی از مضجع نورانی حضرت معصومه (س) و همچنین موقعیت جغرافیایی خاص خود، همواره ایستگاه مناسبی برای مسافران نوروزی بوده است؛ اکثر مسافران حتی اگر مقصدی غیر از قم داشته باشند، بازهم به نیت زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) چند ساعتی در این شهر توقف دارند که در نتیجه این امر، ما به طور مستمر شاهد عبور و مرور مسافران و زائران فراوانی در این شهر زیارتی هستیم.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم با اشاره به حادثه سیل در برخی استان های کشور تصریح کرد: خادمیاران قمی نتوانستند در برابر رنج و تحمل هموطنان خود در استان های شمالی و جنوب غربی بی تفاوت باشند؛ ولذا گروه هایی از خادمیاران طلبه به طور گسترده به استان های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان اعزام شدند. هم چنین گروه هایی از خادمیاران مشاوره و روانشناسی نیز پس از سازماندهی به مناطق حادثه دیده اعزام شدند تا به این ترتیب، بخشی از آلام و صدمات روحی هموطنان آسیب دیده را تسکین دهند.
وی ادامه داد: برپایی جشن باشکوه میلاد امام زمان(عج) در شهر معمولان استان لرستان اقدام فرهنگی دیگری از دفتر نمایندگی آستان قدس در استان قم بود که در آن، همه مسئولان محلی شهر معمولان نیز حضور یافتند و با همراهی جمعیت عظیمی از مردم سیل زده این شهر، توفیق خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده لرستانی فراهم شد. البته در آینده جشن مشابهی در نیمه رمضان در شهرستان پلدختر نیز برگزار خواهد شد که درحال برنامه ریزی برای این مراسم هستیم.
حجت الاسلام تکیه ای گفت: در ایام باسعادت نیمه شعبان و سالروز ولادت منجی عالم بشریت، کانون خادمیاری بانوان دفتر نمایندگی آستان قدس در استان قم به صورت اختصاصی واردعمل شد و غرفه های متعدد خدمت رسانی را در مسیر پیاده روی زائران مهدوی از قم به سمت مسجد مقدس جمکران برپا نمود. ازجمله این غرفه ها، بخش ترویج و معرفی فرهنگ حجاب و عفاف بود که در همه ساعات، شاهد تجمع بانوان زائر در مقابل این غرفه بودیم و استقبال مناسبی از این برنامه ایجاد شد.
وی در انتها ابراز امیدواری کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با تمام توان درحال رایزنی با گروه های جهادی و خیرین مردمی است تا ضمن تجمیع امکانات، بتوانیم تمرکز تلاش های جهادی را به سمت مردم و رفع نیازهای محرومین هدایت نماییم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود