7 شهرستان خراسان شمالی میزبان کاروان «زیرسایه خورشید» می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۵:۰۵
هفت شهرستان استان خراسان شمالی همزمان با دهه کرامت، میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود.
به گزارش آستان نیوز، همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت، جشن های مردمی زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی در شهرهای بجنورد، اسفراین، مانه و سملقان، شیروان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان برگزار می شود.
خادمان آقا علی بن موسال الرضا(ع) از هفدهم تا بیست و سوم تیر ماه در این استان خواهند بود و پنج خادم حرم رضوی در این ایام با حضور در شهرستان های خراسان شمالی، جشن های مردمی زیرسایه خورشید را برگزار می کنند.
نخستین برنامه کاروان خدام حرم رضوی در خراسان شمالی، در شهرستان بجنورد و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان است که در روز دوشنبه هفدهم تیرماه انجام می شود.
دیدار با خانواده شهیدان «فرهاد فرهادی» و «کریم کریمی»، حضور در آیین اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر، حضور در جشن زوج های جوان و اهدای جهیزیه و حضور در صدا و سیمای مرکز استان، از جمله برنامه های خدام رضوی در شهرستان بجنورد به شمار می رود.
کاروان زیرسایه خورشید همچنین هجدهم تیرماه در شهرستان مانه و سملقان، روز نوزدهم در راز و جرگلان، روز بیستم در شیروان و روز بیست و کم ماه جاری در شهرستان بجنورد حضور خواهند یافت.
برگزاری جشن های مردمی زیرسایه خورشید، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با امامان جمعه شهرستان ها، عیادت از بیماران و بازدید از زندان ها و کانون های اصلاح و تربیت، بخش دیگری از برنامه های تدوینی و اجرایی دهه کرامت را به خود اختصاص داده است.
علاوه بر این، حضور در مناطق روستایی، دیدار با سیل زدگان روستای حصارچه شهرستان راز، جشن های محوری در بجنورد با مشارکت ۱۱ محله شمالی این شهرستان از گلستان شهر تا شهربازی و نیز پیاده روی عمومی با حضور خدام رضوی در شهرستان شیروان از دیگر برنامه هایی است که در دهه کرامت امسال به صورت ویژه اجرا می شود.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود