برگزاری 500 عنوان برنامه فرهنگی، خدماتی در قالب طرح «رواق رضوی» در مازندران

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۱۷
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران از برگزاری 500 عنوان برنامه فرهنگی، خدماتی در قالب طرح‌های «رواق رضوی» و «زیرسایه خورشید» در مازندران خبر داد و گفت: خادمیاران رضوی در این ایام خدمات زیادی را به مردم به ویژه اقشار محروم استان ارائه می‌کنند.
به گزارش آستان نیوز، محمداسماعیل امامزاده در نشست خبری با محوریت تشریح برنامه های دهه کرامت و حضور کاروان های زیرسایه خورشید در مازندران اظهار کرد: فعالیت های آستان قدس در این دهه معطوف به برنامه های فرهنگی و اجتماعی در حوزه ترویج فرهنگ رضوی، خدمت کریمانه به محرومین و زائراولی ها است.
وی با بیان اینکه کاروان زیرسایه خورشید برای سیزدهمین سال متوالی است که در استان های کشور به ویژه مازندران حاضر خواهند شد، افزود: امسال چهار کاروان با حضور13 خادم رضوی از 18تا 23 تیرماه جاری در مازندران حضور پیدا می‌کنند.

18 شهرستان مازندران میزبان کاروان «زیر سایه خورشید»
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه 500 عنوان برنامه برای اجرا در 18شهرستان، 25 شهر و 50 روستای مازندران در قالب کاروان زیرسایه خورشید تدارک دیده شده است، ادامه داد: 60 مجموعه فرهنگی در اجرای این برنامه ها با خادمین آستان قدس مشارکت خواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه کلیه فعالیت های آستان قدس در سراسر کشور و مازندران با محوریت مردم برگزار می شود، گفت: 15هزار و 829 خادمیار افتخاری آستان قدس در مازندران فعالیت دارند.
امامزاده با بیان اینکه سال گذشته حدود 150هزار نفر از برنامه های زیرسایه خورشید بهره مند شدند، افزود: پیش بینی می شود امسال این تعداد از مرز 150هزار نفر عبور کند.
وی، آغوش پدرانه(حضور در روستاها)، آرام جان(عیادت از بیماران)، پیام رهایی(حضور در زندان ها)، تکریم خدمتگذاران(نشست با ائمه جمعه و مدیران)، حضور در مراکز تولیدی(در راستای تحقق شعار رونق تولید)، حضور در جشن های مومنانه، دیدار با خانواده شهدا، عطرافشانی گلزار شهدا را از مهمترین عناوین برنامه های کاروان زیرسایه خورشید برشمرد و از برپایی نمایشگاه رواق رضوی در ساری، بهشهر، قائمشهر، بابل، بابلسر، آمل، نور و فریدونکنار خبر داد.
امامزاده یادآورشد: این نمایشگاه ها از 17الی 22 تیرماه به مدت سه روز تا یک هفته در مصلی‌ها، بقاع متبرکه و بوستان های شهر های یادشده برپا می شوند.

برپایی «رواق رضوی» در مناطق مختلف مازندران
وی با بیان اینکه برنامه های دهه کرامت با شعار خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت(ع) برگزار می شوند، اظهار کرد: عرضه یکصد جلد کتاب رضوی، شعرخوانی، خوشنویسی، نقد و نذر کتاب، برپایی جشن امضای کتاب، اجرای سرود، مشاوره، بیان احکام، قصه گویی، نقاشی، ارائه خدمات سلامت و بهداشتی، ارائه مشاوره برای فعالیت در حوزه خادمیاری، ترویج وقف و نذر با محوریت امام رضا(ع) و... از جمله برنامه های نمایشگاه رواق رضوی خواهد بود.
امامزاده از اجرای طرح ابتکاری تولی به همت خادمیاران افتخاری آستان قدس در مازندران خبر داد و افزود: این طرح به همت خادمیاران چهار کانون تخصصی از تعداد 26 کانون تخصصی استان با هدف احیای مجالس خانگی و سنتی قرآن درحال برگزاری است.
وی با بیان اینکه تاکنون در 5 شهرستان 291 روضه خانگی با کمک و حمایت کانون خادمیاری مداحان، قرآن، تبلیغی و خیرین نمایندگی آستان قدس در مازندران برگزار شد، اظهار کرد: محرومین به همت 25 کانون محلی استان شناسایی و اسباب رایگان برپایی مجالس خانگی قرآن برایشان فراهم می شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود