کاروان رضوی با امام جمعه رودان هرمزگان دیدار کردند

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۵:۳۳
کاروان خدام حرم مطهر رضوی با استقبال مردم و مسئولین وارد شهرستان رودان هرمزگان شدند.
به گزارش خبرنگار آستان نیوز از بندرعباس؛ همزمان با هفتمین روز از دهه کرامت، کاروان  مرکزی زیر سایه خورشید استان هرمزگان متشکل از دو خادم و یک مُبلغ به همراه پرچم متبرک ملجأ نورانی علی بن موسی الرضا(ع) صبح امروز با استقبال مردم و مسئولین شهرستان وارد رودان شدند.
این کاروان در اولین برنامه خود با حضور در گلزار شهدای گمنام رودان مراسم عطرافشانی و غبارروبی مزار شهیدان را برگزار کردند.
در ادامه کاروان رضوی با حضور دفتر امام جمعه رودان با حجت الاسلام و المسلمین دری امام جمعه رودان دیدار کردند.
حجت الاسلام دری امام جمعه رودان در دیدار با خادمین حرم مطهر رضوی ضمن تبریک ایام دهه کرامت گفت: بسیار زیبا است  که پرچم صحن و سرای حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را به مناطق مختلف می برید و بین مردم می چرخانید و دل ها را هوایی صحن و سرای حضرت رضا(ع) می کنید.
وی ادامه داد : آستان اهل بیت عصمت و طهارت تنها آستانی است که نوکری اش افتخار است و خیلی از بزرگان و پادشاهان آرزوی نوکری اهل بیت(ع) را داشتند و این نوکری موجب ارج و قرب انسان ها می شود.
 حجت الاسلام دری بیان کرد: حرکت کاروان زیر سایه خورشید حرکت قابل تقدیری است زیرا فرصت زیارت از راه دور را برای کسانی که امکان تشرف به مشهد مقدس را ندارند فراهم می کند.
امام جمعه رودان ابراز داشت: رودان بیشترین رزمنده را در استان هرمزگان به جبهه ها اعزام کرده است و  قریب به۲۰۰ شهید تقدیم میهن اسلامی کرده است.
گفتنی است در این مراسم با حضور خادمین حرم مطهر رضوی از برگزیدگان مسابقات قرآنی شهرستان رودان تجلیل شد.
حضور در بیمارستان امام علی(ع) رودان و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه های حضور کاروان رضوی در رودان است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود