حضور ۳ گروه از خدام رضوی در برنامه‌های «زیر سایه خورشید» استان کرمانشاه

۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۷:۵۰
سه گروه از خادمان حرم رضوی طی دهه کرامت در برنامه‌های زیر سایه خورشید استان کرمانشاه حضور دارند.
به گزارش آستان نیوز، هدف از برگزاری جشن‌های زیرسایه خورشید، ایجاد شور و نشاط و برکت معنوی در سراسر کشور است که بدین منظور برنامه‌های متنوعی نیز طراحی شده است.
در این راستا خادمان حرم رضوی از پانزدهم تیر ماه به صورت منظم در اماکن و مراکز مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی و نقاط مرزی استان حضور پیدا می‌کنند.
در ایام دهه کرامت، جشن‌های باشکوهی در سراسر این استان برگزار خواهد شد؛ به گونه ای که در هر شهر یک نقطه و در شهر کرمانشاه پارک شرقی طاقبستان برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت در نظر گرفته و صحن انقلاب نیز در این مکان بازسازی شده است.
ضمن این که جشن‌ها هر شب و به صورت ویژه در شب ولادت حضرت رضا(ع) با حضور خادمیاران رضوی برگزار می‌شود.
سه گروه از خدام رضوی از پانزدهم تیرماه مهمان استان کرمانشاه هستند که از روز شانزدهم در بیشتر روزها دو گروه از خدام در سطح شهرستان‌ها و یک گروه در شهر کرمانشاه حضور دارند.
در چهارمین روز از دهه کرامت، دو گروه در کرمانشاه و یک گروه در صحنه و همچنین در پنجمین روز این دهه، خدام رضوی در شهرستان‌های اورامانات، اسلام‌آباد غرب و کرمانشاه حضور دارند.
در روز سه‌شنبه هجدهم تیرماه نیز خدام رضوی به شهرستان‌های ثلاث‌باباجانی، جوانرود و روانسر اعزام می‌شوند و در روز نوزدهم، شهرستان‌های سنقر و کلیایی، کرمانشاه و کنگاور میزبان خدام رضوی هستند.
در هشتمین روز از دهه کرامت، کاروان زیر سایه خورشید در شهرهای کرمانشاه، گودین و هرسین حضور دارند و در نهمین روز از این دهه خدام رضوی مهمان شهرستان‌های کرندغرب، سرپل‌ذهاب و کرمانشاه هستند.
همچنین در روز بیست و دوم تیرماه خدام کاروان زیرسایه خورشید به شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان‌غرب و کرمانشاه اعزام می‌شوند و در در نهایت در روز میلاد حضرت رضا(ع) هر سه گروه در شهر کرمانشاه حضور خواهند داشت.
برپایی ایستگاه‌های صلواتی در این ایام و همچنین برگزاری شب شعر ملکوت در غروب جمعه بیست و یکم تیر ماه در کرمانشاه، بخشی دیگر از اقدامات در دستور کار برای هرچه باشکوه تر شدن برنامه های دهه کرامت است.
مراسم «با اجازه امام رضا(ع)» نیز در روز بیست و یکم ماه جاری برگزار می‌شود که در این ویژه برنامه، خطبه عقد 40 زوج با حضور خدام رضوی خوانده می‌شود.
همایش پیاده‌روی خانوادگی یکی دیگر از برنامه های ویژه این ایام به شمار می رود که در نهمین روز از دهه کرامت از پارک شاهد تا میدان طاقبستان و از ساعت 7:30 برگزار می‌شود.
علاوه بر این، می توان به برنامه سفره اطعام ویژه محرومان اشاره کرد که در این خصوص همایشی با عنوان مهر هشتم جهت کمک مردمی تشکیل شده است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود