پویش خادمیاری «مهر هشتم» در کرمانشاه برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۰۴:۴۴
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه گفت: سه گروه از خادمان امام رضا(ع) در دهه کرامت به استان کرمانشاه سفر می‌کنند.
به گزارش آستان نیوز، سید محمد‌جعفر امامیان عصر امروز در جمع اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های دهه کرامت و جشن‌های زیر سایه خورشید پرداخت و اظهار داشت: با مشارکت خادمیاران رضوی و تشکل‌های جوانان آستان قدس یک سری برنامه‌ها برای دهه کرامت در نظر گرفته‌ایم و در این راستا شورای سیاست‌گذاری جشن‌های دهه کرامت با ریاست آیت‌الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و حضور نماینده استاندار تشکیل شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه افزود: برنامه‌های در نظر گرفته شده با همکاری سپاه، بسیج، استانداری، شهرداری کرمانشاه، اداره‌کل ورزش و جوانان، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اتاق اصناف، کمیته امداد، بهزیستی و... برگزار خواهد شد.
امامیان ادامه داد: کاروان زیر سایه خورشید متشکل از سه گروه از خدام حرم امام رضا(ع) که حامل پرچم متبرک آستان قدس رضوی هستند و در مراکز مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سراسر استان حضور خواهند یافت.
وی تصریح کرد: شبیه‌سازی صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی به وسعت یک‌هزار مترمربع به مناسبت برگزاری جشن‌های دهه کرامت در پارک شرقی طاق‌بستان و برگزاری جشن میلاد امام‌ رضا(ع) در شب ولادت آن حضرت در این مکان، از دیگر برنامه‌های شاخص این ایام است.
برپایی ایستگاه صلواتی در روزهای منتهی به ولادت امام رضا(ع) در سطح شهرها، برگزاری شب شعر ملکوت هشتم در غروب روز جمعه 21 تیرماه، برگزاری برنامه «با اجازه امام رضا(ع)؛ بله» (برگزاری ویژه برنامه عقد حدود 40 زوج کرمانشاهی در روز جمعه 21 تیرماه)، برگزاری اردوی سلامت برای ارائه خدمات پزشکی به محرومان با همت خادمیاران حوزه سلامت در محل‌های حضور کاروان زیر سایه خورشید و نیز بحث «رواق رضوی» به این معنا که خادمیاران رضوی در کانون‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و امدادرسانی در محل‌های مشخصی خدمات ارائه کنند، بخش دیگری از برنامه‌های دهه کرامت بود که امامیان بدان‌ اشاره کرد.
این مسؤول همچنین از برگزاری پیاده‌روی باشکوه خانوادگی از محل پارک شاهد تا میدان طاق‌بستان و اهدا جوایزی به قید قرعه به شرکت‌کنندگان و نیز برگزاری سفره اطعام رضوی ویژه محرومان در قالب برقراری سفره اطعام در مناطق محروم استان و پویش مردمی«مهر هشتم» با مشارکت و کمک‌های مردمی برای اطعام تعداد بیشتری از محرومان، خبر داد.
وی با بیان اینکه این برنامه‌ها در تمامی سطح استان و همچنین مناطق اهل سنت برگزار خواهد شد، تاکید کرد: اهل سنت همگی دوستدار و محب اهل‌بیت هستند و در سال‌های گذشته استقبال پرشکوهی از این کاروان به عمل آورده‌اند.
گفتنی است، دهه کرامت از 13 تا 23 تیرماه برگزار می‌شود که در قالب آن کاروان زیر سایه خورشید‌ 15 تیرماه وارد استان و تا 24 همین ماه در استان حضور دارند و با حضور در تمامی شهرستان‌ها، برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود