در آستانه دهه کرامت عنوان شد؛

اجرای 70 برنامه دفتر نمایندگی آستان قدس در خراسان شمالی همزمان با دهه کرامت

۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۳
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان شمالی از اجرای 70 برنامه متنوع فرهنگی، هنری و آموزشی کانون‌های تخصصی به مناسبت دهه کرامت و برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید در استان خبر داد.
به گزارش آستان نیوز؛ محمد اکبرزاده، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی، با اشاره به فعالیت 25 کانون خادمیاری این دفترنمایندگی گفت: تمام کانون ها در دهه کرامت مجری برگزاری برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی، هنری و آموزشی خواهند بود.
وی افزود: این فعالیت ها با همکاری موسسات و نهادهای فعال شهرستان از جمله شهرداری، بسیج، کانون های تشکلهای جوانان و زیرسایه خورشید، کانون‌های خادمیاری بانوان، خانواده، خانواده شهدا، کتاب وکتاب خوانی، عرضه کتاب و محصولات فرهنگی، شعر وادب، وقف ونذر، امداد مستضعفین، قرآن، سلامت و کانون هنر، خبر و رسانه، توسعه فرهنگ زیارت و مبلغین این دفتر انجام می‌شود.

رفع محرومیت از استان‌ها، رویکرد جدید آستان قدس رضوی
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی تاکید کرد: یکی از اصلی ترین رویکردهای آستان در استان ها رفع محرومیت است، در این راستا نیز یک دهستان در هر استانی به عنوان هدف انتخاب شده و قرار است طی سه سال به سطح مناسبی از نظر معیشتی و رفاهی برسد، ضمن اینکه ایجاد امکان اشتغال برای افراد واجد شرایط با کمک خیرین نیز از برنامه های آستان قدس رضوی در استان هاست.
اکبرزاده اضافه کرد: فعالیت های این نمایندگی در استان خراسان شمالی نیز از ابتدای سال 95 سازماندهی بهتری پیدا کرده و طی سال جاری در سه محور محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال و همچنین برگزاری آیین‌های دهه کرامت اجرایی شده است.

5 هزار خادمیار آستان قدس رضوی در خراسان شمالی
وی ادامه داد: یکی از برنامه های آستان در استان ها ارائه خدمت در قالب طرح خادم یاری است که در استان خراسان شمالی نیز تاکنون 5 هزار و 600 نفر در سامانه خادمیاری ثبت نام کرده و در حال حاضر در دست بررسی و سازماندهی خادمیاران در عرصه های تخصصی هستیم.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی یادآور شد: برنامه های دهه کرامت از 13 تیر همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا 23 تیر ماه که مصادف با میلاد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) است، ادامه خواهد یافت.
اکبرزاده ابراز داشت: در این ایام تعدادی از خادمان حرم رضوی در چارچوب طرح زیر سایه خورشید با حضور در استان برنامه های مختلفی همچون دیدار با اقشار مختلف ، بازدید از مراکز درمانی و دیدار با بیماران و همچنین حضور در زندان ها و مراکز کمیته امداد و خانواده های نیازمند داشته و در کنار این موضوع جشن های زیر سایه خورشید نیز در سطح استان برگزار خواهد شد.

تامین 87 جهیزیه برای نوعروسان
وی گفت: در این دهه ضمن شناسایی خانوارهای نیازمند، 87 جهیزیه شامل اقلام هرکدام با ارزش 100میلیون ریال که با همت خیرین، سپاه حضرت جوادالائمه(ع) و دفتر آستان قدس خراسان شمالی شامل کالاهای ایرانی ضروری جمع آوری شده است در برنامه جشن نو مزدوجین به نوعروسان اهدا خواهد شد.

برنامه های محوری دهه کرامت در استان
مدیر نمایندگی آستان قدس همچنین از برگزاری 10عنوان برنامه محوری دهه کرامت در شهرستان بجنورد خبرداد و گفت: افتتاحیه برنامه های دهه کرامت در امامزاده سیدعباس بن موسی بن جعفر(ع)،افتتاح نمایشگاه رواق رضوی در محل پارک شهربازی(از 13تیر تا 23تیرماه)، مراسم کرسی تلاوت رضوی با حضور قاریان کشوری و استانی، جشن های زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی،جشن ویژه نو مزدوجین با اهدای جهیزیه به نوعروسان، همایش خادمیاران رضوی، نمایشگاه خدمات آستان قدس و ارائه میز خدمت خادمیاران در نمازجمعه، اهدای هدیه و تقدیم گل به بانوان توسط خادمیاران خانم با هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، اجرای جشن در محله های حاشیه شهر و دیدار با خانواده های معظم شهدا و جانبازان از جمله برنامه های محوری خادمیاران رضوی در دهه کرامت است.
وی در پایان افزود: برنامه دیگر ما جشنواره خدمت است که از طرح و ایده همگان برای توسعه این جشنواره استقبال می‌کنیم.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود