230 نقطه استان کرمانشاه میزبان 400 برنامه فرهنگی، اجتماعی در دهه کرامت

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۱۸:۱۸
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه از برگزاری بیش از 400 برنامه مذهبی، فرهنگی، هنری، ورزشی، تفریحی با رویکرد شادی مومنانه در 230 نقطه استان خبر داد.
به گزارش آستان نیوز، سید محمد جعفر امامیان ضمن تشریح برنامه های دهه کرامت گفت: با توجه به ظرفیت عظیم کانون های خادمیاری، برنامه های دهه کرامت در ۹ سرفصل جمع بندی و برای هریک برنامه ریزی های ویژه ای صورت گرفته است.
وی افزود: امسال دبیرخانه برنامه های دهه کرامت در دفتر نمایندگی آستان قدس جهت پیگیری، تسریع امور و هماهنگی بین مجری، ادارات و پر کردن خلاءهای احتمالی در روند اجرا تشکیل شده است.
مدیرنمایندگی آستان قدس ادامه داد: اولین جلسه هم اندیشی باحضور نماینده ولی فقیه و جلسه دوم در دفتر استاندار استان با حضور معاونین و مشاورین استاندار و معرفی نماینده ویژه استانداری در دهه کرامت صورت پذیرفت و در ادامه جلسات متمادی ستاد برنامه های دهه کرامت در هفته گذشته با ائمه جمعه شیعه و اهل تسنن استان، مسئولین ارشد استانی، رابطین و مسئولین خادمیاری شهرستانها، مسئولین کانونهای خادمیاری و جلسات هم افزایی ویژه با عوامل اجرایی جشن های زیر سایه خورشید برگزار شد.
وی تصریح کرد: طی این جلسات به جمع بندی کلی رسیدیم و ریز برنامه ها تعیین گردید. امسال قرار است میزبان سه گروه از خدام رضوی باشیم و امیدواریم بتوانیم استفاده لازم از ظرفیت حضور پرچم رضوی در عرصه های مختلف استانی را فراهم آوریم.
امامیان در ادامه گفت: برنامه های اجرایی دهه کرامت بسیار وسیع بوده اما تاکنون برنامه ریزی ها جهت حضور پرچم رضوی در ۲۳۰ نقطه صورت پذیرفت.
وی، برنامه های چون حضور کاروان زیر سایه خورشید، با اجازه امام رضا(ع) ، جشنهای" کرامت"، شب شعر"ملکوت هشتم"، پیاده روی بزرگ خانوادگی، پویش "مهر هشتم"با رویکرد برگزاری اردوهای سلامت و برپایی سفره های رضوی در مناطق محروم، مهربانی به رسم اهل بیت، رواق رضوی و برنامه های شهرستانها را به عنوان ۹ سرفصل اجرایی برنامه ریزی شده اعلام کرد و افزود: هر کدام از این سرفصل ها، برنامه های مختص به خود را دارند که با ظرفیت خادمیاری و همکاری کانونهای موضوعی و ظرفیتهای عوامل اجرایی جشن‌های زیر سایه خورشید در حال پیگیری است.
مدیرنمایندگی آستان قدس در ادامه تصریح کرد: برخی برنامه ها جنبه عمومی دارد و نه تنها در شهر کرمانشاه بلکه به صورت همزمان در شهرستانها هم اجرا می گردد.
امامیان در پایان، به پروژه ویژه شبیه سازی صحن انقلاب، ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی، خدماتی خادمیاران از جمله مشاوره خانواده، بانوان، نوجوانان و... که طی یک هفته برگزار خواهند شد اشاره کرد.
شایان ذکر است جشن های دهه کرامت در استان کرمانشاه با دو رویکرد وحدت شیعه و سنی و شادی و نشاط مومنانه برگزار می‌شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود