اشاعه فرهنگ رضوی، زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است

۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۲:۴۵
امام جمعه صفی آباد در گردهمایی خادمیاران اسفراین عنوان کرد: اشاعه فرهنگ رضوی، در حقیقت زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام هوشمندزاده، شامگاه دوشنبه در این گردهمایی که در محل فرهنگسرای شهرداری اسفراین برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت، این دهه را بسیار با اهمیت خواند.
 امام جمعه صفی آباد گفت: در زیارت جامعه کبیره بسیاری از ویژگی های بارز اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیان شده که احسان و کرم یکی از آن‌ها است.
وی اظهارداشت: کرامات اهل بیت به نحوی بود که حتی مخالفین آن ها نیز بر این مطلب اذعان داشتند.
حجت الاسلام هوشمندزاده با بیان اینکه در شعار دهه کرامت آستان قدس رضوی آمده که فرهنگ رضوی باید تمرین شود، افزود: این فرهنگ باید ابتدا برای خود ما به عنوان خدمتگزاران آستان حضرت رضا(ع) تبیین شود.
 وی با بیان اینکه در گذشته بحث هزینه کرد موقوفات حرم امام رضا(ع) آن طوری که باید برای مردم شفاف نبود، افزود: خوشبختانه با ایجاد طرح خادمیاری آن حضرت و کمک به نیازمندان و اقشار محروم جامعه، فرهنگ سازی خوبی در این زمینه شد.
 حجت الاسلام هوشمندزاده بیان داشت: خوشبختانه یکی از رویکردهای آستان قدس این است که زمینه حضور و زیارت افراد بی بضاعت و نیازمند جامعه را برای بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) فراهم کند.
 امام جمعه صفی آباد با بیان اینکه در کنار این امر نیز باید تلاش کرد تا سیره و منش امام رضا(ع) را تبیین و ترویج کرد، افزود: در ابتدا خود شما خادمیاران باید شناخت کافی از آن حضرت پیدا کنید و بدانید که امام رضا(ع) چه انتظاری از شما دارد.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود