در ایام دهه کرامت رضوی:

۱۸۵ برنامه فرهنگی در قالب کاروان زیر سایه خورشید در اصفهان اجرا می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۲۲:۵۰
۱۸۵ برنامه فرهنگی در قالب کاروان زیرسایه خورشید به مناسبت دهه کرامت در اصفهان اجرا می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، کاروان خادمان رضوی به مدت ۱۰ روز از چهاردهم تا بیست و سوم تیرماه جاری در استان اصفهان حضور پیدا کرده و در ۱۸۵ برنامه فرهنگی در شهرستان‌های مختلف استان با هدف تحقق زیارت از راه دور ثامن الحجج(ع) شرکت می‌کنند.
سال جاری، دوازدهمین دوره جشنواره مردمی زیرسایه خورشید است‌ که هدف از برپایی آن فراهم آوردن امکان زیارت از راه دور از طریق حضور خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در شهرهای مختلف و حضور در میان مردم می باشد.
کاروان خادمان رضوی امروز صبح با ورود به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفتند.
در مجموع 185 برنامه فرهنگی شامل جشن های عمومی شهرستان ها با حضور آحاد مختلف مردم شهرستان ها و جلسات خاص و ویژه در دوازدهمین دوره جشنواره مردمی زیرسایه خورشید در سطح استان اصفهان برنامه ریزی شده که توسط دو گروه خادمان رضوی اجرا خواهد شد.
16 دیدار با خانواده های معزز شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت استان، دیدار با جانبازان سرافراز، حضور در 10 امامزاده و بقاع متبرک مقدس معزز در سطح استان، دیدار و گفت گوبا نماینده ولی فقیه و حضرت آیت الله العظمی مظاهری و 6 امام جمعه شهرستان ها اعم از امام جمه شهرهای خوانسار و نجف آباد، گزو برخوار، جرقویه و.. و حضور در 11 بیمارستان و دیدار با بیماران از جمله برنامه های پیش بینی شده به شمار می رود.
دیدار و گفت وگو با علمای بزرگ شهر اصفهان همچون آیت الله مهدوی و آیت الله ناصری و دیدار با طلاب، سرزدن به 5 زندان بزرگ استان و اجرای برنامه معنوی در میان زندانی ها و همچنین برخی از کارخانجات و مراکز کارگاهی بخشی دیگر از برنامه های فرهنگی کاوران خادمان رضوی را به خود اختصاص داده است.
برنامه های فرهنگی به نحوی برنامه ریزی شده است تا به هر نحو ممکن زیارت از راه دور ثامن الحجج(ع) در دهه کرامت برای همه اقشار مختلف جامعه تحقق یابد.
شهرستان های فریدن، بوئین میان دشت، نجف آباد، فلاورجان، داران، اردستان، سمیرم، کوهپایه، شهرضا، دهاقان، خمینی شهر، نائین و جرقویه، درچه، خوراسگان، خوانسار، مبارکه و شهر اصفهان از جمله مکان هایی است که کاروان خدام حرم مطهر رضوی حضور پیدا خواهند کرد و به اجرای برنامه های معنوی، مدیحه سرایی و ازدواج رضوی می پردازند.
لازم به یادآوری است، دوازدهمین جشنواره مردمی زیرسایه خورشید از چهاردهم تا بیست و سوم تیر ماه میزبان علاقه مندان خواهد و امسال برای نخستین بار است که این جشنواره در اصفهان با مسؤولیت رهپویان وصال اصفهان و با همکاری شبکه جوانان رضوی برگزار می‌شود.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود