دبیر کانون خادمیاری شعر و ادب استان کرمان خبر داد:

دیار کریمان میزبان محفل شعر رضوی

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۸:۴۲
دبیر کانون خادمیاری شعر و ادب آستان قدس رضوی در استان کرمان از برگزاری آیین محفل شعر رضوی با عنوان «شب شعر ملکوت هشتم» در کرمان خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین مجید سجادی در گفتگو با آستان نیوز با اشاره به اجرای با شکوه طرح «رواق رضوی» در استان کرمان توضیح داد: کانون شعر و ادب نمایندگی آستان قدس در کرمان نیز به منظور گسترش فرهنگ شعر ولایی و همچنین بهره گیری از ظرفیت عظیم شعر آیینی در توسعه و ترویج سبک زندگی رضوی اقدام به برگزاری شب شعر با موضوع خاندان عصمت و طهارت(ع) و با عنوان شب شعر ملکوت هشتم کرده است.
وی حضور شعرای توانمند و خوش قریحه استان در این مراسم را از نقاط قوت این محافل و موثر در پویایی حوزه شعر و ادب استان عنوان کرده و گفت: در کرمان این مراسم در محل موزه دفاع مقدس و همچنین در حسینیه باب الحوائج زنگی آباد نیز محفل مشابهی برگزار شد که با استقبال بی نظیر مردم و دوست داران ادب فارسی روبرو شد.
سجادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به شعرا و فعالان عرصه ادبی اظهار داشت: شعر باید با اندیشه و حکمت همراه باشد ، لذا شاعران ما بایستی تلاش کنند تا شعر فارسی عفت و محجوبیت خود را حفظ کند.
دبیر کانون شعر و ادب آستان قدس رضوی در استان کرمان شعرا را زمینه ساز ایجاد نشاط و سرور در حرکت های اجتماعی قلمداد کرده و تصریح کرد: شاعران عرصه هنر تلاش کنند تا با اشعاری به روز، وضعیت جامعه اسلامی را بخصوص در کشور هایی همچون سوریه ، فلسطین، لبنان و یمن در قالب شعر و هنر بیان  کنند و در جهت بیداری جامعه و تبیین مواضع اسلام در برابر غرب در عصر امروز گام بردارند.
شایان ذکر است شاعران و خادمیاران رضوی همچون مظهری صفات با غزلی پیرامون شفای کودک کرمانی، زرین کلاه پیرامون سید و سالار شهیدان، کریمی نیا با اشعاری پیرامون کریمه اهل بیت حضرت معصومه و نخعی با رباعی زیبایی درباره شفای کودک مسیحی به اجرای برنامه و هنرنمایی پرداختند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود