مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان:

سبد غذایی خشك ميان سيل زدگان توزيع می شود

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۲۲:۱۵
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان با اشاره به فعاليت چهار آشپزخانه آستان قدس در توزيع روزانه20 هزار پرس غذاي گرم گفت: خدمت رساني ها ادامه دارد و در مرحله گذر از غذای گرم به مرحله جیره خشک سبد غذایی هستیم.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام قاسم متقی نیا، با اشاره به فعاليت خادمياران رضوی از نخستین ساعات وقوع سيل در لرستان گفت: خادمیاران رضوی جلوتر و زودتر از دیگر ارگان ها بحث امدادرسانی و آمارگیری از وضعیت سیل زدگان را انجام داده اند.
وی با بيان اينكه در ۴۸ ساعت اولیه سیل، نان و آب از ضروریات مردم بود که به دلیل حضور شبکه توزیع خادمیاران رضوی در منطقه، این بحران به خوبی مدیریت شد خاطرنشان كرد: آشپزخانه‌های آستان قدس در لرستان شامل آشپزخانه مرکزی در خرم آباد، ۲ آشپزخانه در پلدختر و یک آشپزخانه در نورآباد، به عنوان چهار آشپزخانه كار پخت غذای گرم براي هشت شهر و ۳۷ دهستان سيل زده را انجام مي دهند.
متقی نیا از تعريف ۲۴ مسیر برای توزيع غذا ميان سیل زدگان شهرها و دهستان‌ها ياد كرد و افزود: بر حسب نیاز مردم سيل زده روزانه 11 هزار پرس غذا و در برخي موارد 20 هزار پرس غذاي گرم در روز بسته بندي و توزيع مي‌شود.
وي با اشاره به مدیریت و پشتیبانی قرارگاه مركزي درخرم آباد بيان کرد: طبق رصد دقيق به عمل آمده از جانب قرارگاه خادمیاران رضوی خرم آباد، در برخي مكان ها كه ديگر نيازي به غذاي گرم نيست، توزيع متوقف شده و در حال حاضر اولويت كمپ ها و اسكان هاي موقت هستند.
وي عنوان داشت: بيش از 45 گروه جهادی خادمیار رضوی از استان لرستان، خراسان، کرمانشاه، زنجان، تهران، گیلان، قم و ... كه در زمينه هاي درمانی، عمرانی، تداركات و پشتیبانی و هم چنين لجن کشی، تنظیف منازل، لای روبی معابر و خيابان ها مشغول خدمت در مناطق سيل زده بودند.
وی حضور طلاب و روحانیون از استان هاي خراسان، مازندران، مرکزی، قم، لرستان و کرمانشاه در مناطق سیل زده پلدختر، معمولان و ویسیان را چشم گیر و تحسین برانگیز دانست و گفت: طلاب جهادی بسیجی حوزه هاي علمیه درگروه هاي 40 نفره، 80 نفره و 20نفره حاضر مي شدند و اين امر حقیقتا باعث افتخار و دلگرمی مردم شده بود.
متقي نيا تصريح كرد: با حضور گروه هاي جهادي بسيجي در اين مناطق، دلاورمردي ها و ايثارگري هاي رزمندگان دفاع مقدس براي ما يادآوري شد.
وي با اشاره به دمیدن روح جهادی و امید در کالبد جامعه افزود: اگرچه سيل سهميگن اخير موجب آسیب ها و خسارات فراوان در مناطق مختلف شد اما در مقابل مردم با سیلي از ایثارگری، معنویت، همدلی و صمیمیت به ياري هم آمدند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در لرستان گفت: از تلاش شبانه روزی و جهادی خادمیاران رضوی که با خدمت رساني به موقع موجب نشاط و امید و صميميت در ميان مردم شدند و فضای معنوی زیبایی مشابه دوران جبهه هاي دفاع مقدس را آفريدند تشكر مي كنيم.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود