۱۳۹۸-۰۴-۱۳

خدمت کریمانه بیش از 500 خادمیار اصفهانی در طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی»

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اصفهان گفت: بیش از 500نفر از خادمیاران این دفتر در قالب طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» در دهه کرامت مشغول خدمت خواهند شد.
به گزارش آستان نیوز، سید رضا مرتضوی، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اصفهان گفت: جشن‌های دهه کرامت در قالب طرح فرهنگی، خدماتی «رواق رضوی» به صورت متغیر هرشب در 12نقطه شهر اصفهان در ایام دهه کرامت برگزار می‌شود.
وی افزود: این جشن‌ها علاوه بر شهرستان اصفهان، در 21 شهرستان دیگر استان اصفهان توسط خادمیاران رضوی برگزار می شود.
مرتضوی، دیدار با 100 خانواده شهید و جانباز و اهدای محصولات متبرک حرم رضوی به آنها را در ایام دهه کرامت یادآورشد و گفت: شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه به صورت دسته‌جمعی توسط 200 نفر از خادمیاران اصفهان، غبارروبی گلستان شهدای شهر اصفهان در روزپنجشنبه همراه با برنامه های معنوی در گلستان شهدا و گل افشانی در این مکان و عیادت از جانبازان اعصاب وروان، قطع نخاعی در آسایشگاه شهید مطهری توسط خادمیاران از دیگر برنامه های این دفتر نمایندگی در دهه کرامت است.

پخش آوای ملکوتی صلوات خاصه امام رئوف(ع)
به گفته وی، ضمن هماهنگی با استانداری اصفهان مقرر شد در تمامی ادارات، سازمانها و میادین اصلی شهر، مساجد و اماکن متبرکه به صورت همزمان در ساعت 8 صبح و8شب آوای ملکوتی صلوات خاصه امام رئوف(ع) و نقاره خانه رضوی پخش شود و این اقدام در طول سال نیز ادامه داشته باشد.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، جشن بزرگ دختران آسمانی در روز ولادت حضرت معصومه(س) با حضور دختران را یادآور شد و گفت: شب شعر رضوی باحضور شعرای برتر کشوری واستانی در سالن حوزه هنری استان اصفهان، برگزاری کرسی تلاوت قرآن و جشنواره قرآنی رضوی در سالن 5 هزارنفری امامزاده اسحاق(ع) از دیگر برنامه های این دفتر نمایندگی است.
وی با اشاره به اجرای برنامه های خدمت کریمانه در قالب توزیع بسته های مواد غذایی، شناسایی زائر اولی ها و اکرام ایتام در این ایام تصریح کرد: توزیع بسته های ارزاق، اعطای وام های کم بهره به زوج های جوان کم درآمد و اعزام زائر اولی در شهرستان اصفهان نیز به صورت ویژه انجام می شود.

اجرای برنامه باب الرضا(ع) در استقبال و بدرقه زائران رضوی
مرتضوی پیاده روی 700نفری خادمیاران رضوی همراه با مردم ولایت مدار اصفهان از میدان انقلاب تا میدان امام خمینی (ره) اصفهان و اهدای شاخه های گل به مردم در روز میلاد امام رئوف(ع) را از دیگر برنامه های دفتر اصفهان برشمرد.
به گفته وی، خادمیاران رضوی افزون براجرای برنامه «باب الرضا» در قالب استقبال و بدرقه زائران رضوی در فرود گاه شهید بهشتی اصفهان همزمان با سه روز آخر دهه کرامت با لباس خدمت و پرچم متبرک رضوی در جشن های سطح استان شرکت خواهند کرد و مراسم پرچم گردانی و مولودی خوانی را انجام خواهند داد.

*برگزاری 10شب جشنواره خدمت کریمانه در میدان امام(ره) اصفهان
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اصفهان، همچنین از برگزاری 10شب جشنواره خدمت کریمانه در میدان امام خمینی اصفهان خبر داد و گفت: حدود 20غرفه در حاشیه این برنامه به مردم ولایت مدار اصفهان خدمت رسانی خواهند کرد.
مرتضوی، با اشاره به برگزاری روزانه این جشنواره از ساعت 18 تا 23 در ایام دهه کرامت افزود: این غرفه های خدماتی شامل مشاوره تحصیلی و خانواده، خدمات پزشکی دندان پزشکی، خدمات ارائه جهیزیه ارزان قیمت به افراد بی بضاعت ، معرفی کانون های تخصصی نمایندگی، فروش و ارائه محصولات فرهنگی اعم از کتاب و سی دی های فرهنگی و آموزشی با 50 درصد تخفیف و همچنین ثبت نام زائر اولی و غرفه شهدا است.
به گفته وی، جشن های میلاد امام رئوف(ع) نیز همراه با برنامه های شاد و متنوع از جمله اجرای گروهای مختلف سرود، سخنرانی، مولودی خوانی و برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز در حاشیه این جشنواره برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود