با حضور کاروان زیر سایه خورشید؛

۸ جشن در هشت شهرستان یزد برپا می‌شود

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۴:۵۰
به مناسبت دهه کرامت، هشت جشن در هشت شهرستان استان یزد با حضور خدام کاروان زیرسایه خورشید برپا می‌شود.
به گزارش آستان نیوز، استان یزد در دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید، میزبان ۱۳ تن از خدام حرم رضوی است که پانزدهم تیر ماه وارد شهر یزد شده‌اند.
خدام رضوی در طول هشت روز، در برنامه‌های مختلفی شرکت می‌کنند که در این بین، علاوه بر برنامه‌های مختلفی که با حضور خادمان حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) برگزار می‌شود، جشن‌های ویژه‌ای نیز در ۸ شهر استان برپا خواهد شد.
جشن‌های زیر سایه خورشید در حال حاضر در شهرستان‌های میبد، بهاباد و ابرکوه برگزار شده و قرار است در روز چهارشنبه هفته جاری در تفت، روز پنج‌شنبه در امام‌زاده سید جعفر محمد(ع) یزد، روز جمعه در اردکان و همچنین در بیست ‌و دوم و بیست ‌و سوم تیر ماه به ترتیب در بافق و شهرستان خاتم برپا شود.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری، ۳۱۳ برنامه در این استان اجرا می‌شود که ۱۱۰ برنامه به شهر یزد اختصاص دارد و این برنامه‌ها با محوریت حضور خادمان رضوی در مکان‌های مختلفی از جمله بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، بقاع متبرکه، اماکن عمومی و گردشگری، بعضی از ادارات و... خواهد بود.
گفتنی است کاروان خدام رضوی، ساعات اولیه ورود خود به یزد، در مراسم معنوی که در مسجد جامع کبیر یزد برپا شد حضور یافتند.
این مراسم به همت هیئت انصار ولایت یزد و با حضور جمعی از عاشقان علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و خادمان جشنواره مردمی زیر سایه خورشید، با هدف اذن ورود به این جشنواره بزرگ برگزار شده است.
خادمان و سفیران امام رئوف(ع) در میان نوای «یاعلی‌بن موسی‌الرضا»، با در دست داشتن پرچم متبرک حرم رضوی در این مراسم حاضر شدند و با اشک و شوق و سلام و صلوات مورد استقبال قرار گرفتند.
در ادامه یکی از خادمان، شعر کوتاهی در مدح حضرت معصومه(س) قرائت و حاضران با صلوات ارادت خود را به این بانوی بزرگوار ابراز کردند تا برات نوکری خود را در این عملیات بزرگ از دستان نازنین کریمه اهل‌بیت(ع) دریافت کنند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود