امام جمعه موقت شهرستان زنگی آباد تاکید کرد:

تاثیر بی‌بدیل حضور خادمان رضوی در ترویج سیره رضوی

۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۴:۵۶
امام جمعه موقت شهرستان زنگی آباد بر تاثیر بی بدیل حضور خادمان رضوی در مناطق محروم به منظور ترویج سیره رضوی تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله زنگی آبادی در حاشیه برگزاری شب شعر رضوی ضمن گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در کرمان با استقبال از برگزاری محافل شب شعر رضوی در استان کرمان به مناسبت دهه کرامت و در حاشیه «رواق رضوی» تصریح کرد: محافل شعر رضوی با حضور اساتید اهل فن و شاعران توانمند کرمان برگزار می شود و محافل ادبی راه مفیدی برای ترویج سیره و منش رضوی هستند و قالب شعر به دلیل تاثیر بسزایی که بر روح و جان آدمی دارد از همه قالبها موثرتر است.
وی با اشاره به فعالیت های آستان قدس رضوی در شهرستان زنگی آباد توضیح داد: فعالیت های بسیار خوبی در زمینه های مختلف صورت گرفته است و گام های بسیاری در جهت رفع مشکلات شهرستان برداشته شده است.
زنگی آبادی از دهه کرامت به عنوان فرصت مغتنم برای بیان سیره و فرهنگ رضوی یاد کرده و ادامه داد: باید از این ظرفیت ها برای نشر تعالیم و معارف بجای مانده از اهل بیت(ع) استفاده شود و شادی صحیح و همراه با حفظ ایمان در جامعه ترویج گردد.
وی یافتن راهکار برای تزریق شادی و نشاط صحیح از سیره رضوی را مستلزم کار کارشناسی و تخصصی صاحب نظران دانسته و افزود: دشمنان با تلقین یاس و ناامیدی خصوصا در قشر جوان و آینده ساز آموزه های دینی مسلمانان و در راس آنها حجاب و امربه معروف را مورد شبیخون قرار داده اند و وظیفه همه ماست که با تاسی از ائمه اطهار و بزرگان دین در برابر این تهاجم فرهنگی ایستادگی کنیم.
امام جمعه موقت شهرستان زنگی آباد استفاده از ظرفیت حضور خادمان رضوی را بی بدیل توصیف کرده و اظهار داشت: جشن‌های زیر سایه خورشید در مناطق و شهرهای کوچک و دورافتاده، مسابقات کتابخوانی با موضوعات مرتبط با سیره رضوی، طرح های کرسی تلاوت قرآن و برنامه های مفید دیگر این دهه نقش بسیار خوبی در ارتقاء سطح فرهنگ این مناطق دارند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود