۱۳۹۸-۰۴-۱۶
باحضور خدام رضوی،

نشست تخصصی علمای اهل سنت و تشیع هرمزگان با محوریت عالم آل محمد(ص) برگزار شد

نشست تخصصی علمای اهل سنت و شیعه استان هرمزگان با محوریت عالم آل محمد(ص) باحضور خدام رضوی در سالن شهید حاجبی سپاه امام سجاد(ع) بندرعباس برگزار شد.
به گزارش آستان نیوز، همزمان با چهارمین روز از دهه کرامت، نشست علمی جایگاه حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در فرهنگ و تمدن اسلامی با حضور علمای اهل سنت و شیعه استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین لبخندان دبیر همایش علمی جایگاه حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه (س) در حاشیه این مراسم گفت: اهداف برگزاری این نشست فرهنگ‌سازی در بحث زیارت و توسل و بیان مبانی شیعه و سنی در این مسائل و پرداختن به دیدگاه‌های علما است.
وی ادامه داد: سیر علمی و تخصصی بخشیدن به حرکتی که در دهه کرامت تحت عنوان «زیر سایه خورشید» برگزار می‌شود یکی از اهداف این نشست است. 
حجت الاسلام لبخندان تاکید کرد: لازم است این جلسات مکررا برگزار شود و علمای اهل سنت و شیعه به بیان دیدگاه‌ها بپردازند.
وی ابراز داشت: پیشنهاد شده دبیرخانه دائمی نشست‌های تخصصی علمای اهل سنت و تشیع تشکیل و این نشست‌ها در طول سال برگزار شود.
لبخندان خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در مناظراتی که با دانشمندان سایر ادیان داشتند با آن‌ها بر اساس مبانی دین خودشان به مناظره می‌پرداختند و باید این سیره در مناظرات احیا شود.
وی تاکید کرد: جامعه ما امروز در نهایت امنیت است و این امنیت از برکات وحدت است که باید حفظ شود.
گفتنی است، در این نشست خدام حرم مطهر رضوی به همراه پرچم متبرک صحن و سرای علی بن موسی الرضا(ع) و پرچم بارگاه منور حضرت معصومه (س) حضور داشتند.