معاون وزارت فرهنگ و ارشاد در افتتاحیۀ جشنوارۀ کتاب سال رضوی:

اقدام جشنوارۀ کتاب سال رضوی در جریان‌سازی‌های فکری و فرهنگی ارزشمند است

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۸:۲۱
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیۀ دوازدهمین جشنوارۀ کتاب سال رضوی، این جشنواره را در زمینۀ جریان‌سازی‌های فکری و فرهنگی تأثیرگذار خواند.
به گزارش آستان نیوز، عبدالهادی فقهی‌زاده در این مراسم عنوان کرد: بدون تردید یکی از کارهای بسیار مهم جشنوارۀ کتاب سال رضوی، کمک به جریان‌سازی‌های فکری و فرهنگی در حوزۀ امامت و ولایت است.
وی باز شدن دروازۀ جشنوارۀ بین المللی کتاب سال رضوی را در سایر حوزه‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی عامل مؤثری در کارآمدتر شدن جشنواره و اثرگذاری‌های فرهنگی آن بر جهان اسلام دانست و اضافه کرد: بسیار اقدام ارزشمندی است که جشنوارۀ بین المللی کتاب سال در دورۀ جدید با نگرش صحیح‌تری دروازۀ خود را به روی سایر حوزه‌ها گشوده است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بازشدن دروزاۀ کتاب سال رضوی بر روی حوزۀ امامت‌پژوهی و ولایت‌پژوهی به صورت عام، ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: اگر دایرۀ فعالیت‌های جشنوارۀ کتاب سال را از حوزۀ ایران و جهان عرب فراتر ببریم و به حوزه‌های جغرافیایی گوناگون از غرب و شرق جهان اسلام گسترش دهیم، تأثیرگذاری این جشنواره صدچندان خواهد شد.
فقهی‌زاده با ابراز این‌که آستان قدس رضوی به لطف الهی و با وجود دست‌اندرکاران مخلص و آگاه، به کانون عظیم فرهنگی و کانون نشر ارزش‌های اسلامی و کانون نجام فعالیت‌های هنری تبدیل شده و در حوزۀ قرآن و علوم وابسته فعالیت‌های چشمگیری داشته است، تصریح کرد: جشنوارۀ کتاب سال می‌تواند با برگزاری پیش‌جلسه‌های متعدد در کشورهای مختلف، انظار هنرمندان و دانشمندان گوناگون در حوزه‌های مختلف را به خود جلب کند.
استاد دانشگاه تهران در پایان، با بیان این‌که محبت اهل بیت(ع) دل هر جان بیداری را روشن و مسئولیت ما را در این زمینه بیشتر می‌کند تا تلاش مضاعفی در عرصه‌های مختلف داشته باشیم، افزود: گسترش جشنوارۀ امسال به حوزه‌های جغرافیایی بیشتر و تبلیغ دایرۀ موضوعی جشنواره در جذب مخاطب بسیار می‌تواند مؤثر باشد و فعالین بیشتری را نسبت به دیگر حوزه‌ها جذب کند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود