۱۳۹۸-۰۴-۲۷

دوازدهمین جشنوارۀ بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی فعالیت خود را آغاز کرد

مراسم افتتاحیۀ دوازدهمین جشنوارۀ بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی به همت سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی دبیر دوازدهمین جشنوارۀ بین‌المللی کتاب سال رضوی در مراسم افتتاحیه این جشنواره که امروز در سالن بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، آستان قدس رضوی را کانون و مرکز فرهنگی تاثیرگذار در حوزه های مختلف عنوان کرد و گفت: امروزه تولیدات فرهنگی و علمی که در این مجموعه خلق می شود در عرصه بین الملل درخشیده اند.
وی با برشمردن مصادیقی از این تولیدات گفت: آستان قدس رضوی در حال حاضر ظرفیت الگوسازی در بسیاری از عرصه های علمی فرهنگی و هنری را داراست و به فرموده مقام معظم رهبری حرم مطهر رضوی موزه ای زنده است که زنجیره کاملی از ظرفیت های فرهنگی در آن به هم گره خورده است.
وی همچنین با اشاره به سیاست‌گذاری تولیت سابق آستان قدس رضوی در تبدیل شدن این سازمان به مرجعیت علمی کشور کتابخانه آستان قدس رضوی را عنصری مهم و تاثیرگذار در تحقق این امر عنوان کرد و گفت: این امر کاملا مبنایی است و با توجه به ظرفیت‌های بی‌بدیل آستان قدس رضوی، تحقق این امر دور از دسترس نیست.
حجت الاسلام حسینی همچنین به جایگاه آستان قدس رضوی و ظرفیت آن در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: گفتمان تمدن اسلامی معطوف به گام دوم انقلاب محوری ترین بخش جشنواره است که تولیدات این اهداف را تامین می‌کند.  
دبیر جشنواره کتاب سال رضوی همچنین در ادامه سخنان خود به تحول بنیادین در روند برگزاری جشنواره کتاب سال رضوی اشاره کرد.
حسینی با بیان اینکه محور این جشنواره حول فرهنگ رضوی است، افزود: موضوع خاندان حضرت، نسبت به سال‌های گذشته توسعۀ مفهومی خواهد داشت و اجداد مطهر امام‌رضا(ع) را نیز شامل می‌شود.
دبیر جشنوارۀ انتخاب کتاب سال رضوی توجه به نیازهای بین‌المللی را نیز یکی دیگر از محورهای جشنواره خواند و بیان کرد: درحوزۀ بین‌الملل از لحاظ نظری و منطقی، معضلاتی وجود دارد که این موارد پس از تحقیق باید تبدیل به محصول علمی شود.
در این مراسم همچنین از پوستر دوازدهمین جشنوارۀ بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی رونمایی شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود