قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

سیره اهل بیت(ع) رکن تشکیل تمدن بزرگ اسلامی در گام دوم انقلاب است

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۰۳:۲۸
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره کتاب سال رضوی، پیاده سازی سنت و سیره اهل بیت(ع) را رکن تشکیل تمدن بزرگ اسلامی در گام دوم انقلاب دانست.
به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در این مراسم با اشاره به تبیین گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری گفت: آنچه معظم‌له در بیانیه گام دوم انقلاب بر آن توجه داشته‌اند، توجه به سبک زندگی دینی است، در این راستا باید برای اشاعه هرچه بیشتر سنت و سیره اهل بیت(ع) در جامعه تلاش کنیم.
وی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را حرکتی در راستای آماده سازی جامعه برای درک حضور منجی عالم بشریت عنوان کرد و گفت: تلاش ما باید در جهت آگاه‌سازی جامعه با سبک زندگی دینی باشد، اهمیت سبک زندگی، به اندازه‎ای مهم است که رهبر معظم انقلاب در بیانیۀ گام دوم انقلاب، «یکی از بند‌های اصلی» را به این مقوله اختصاص دادند.
وی افزود: باید با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، در جهت تحقق تمدن اسلامی و انسانی بکوشیم، تا بتوانیم جامعه را به شرایطی از لحاظ آمادگی برسانیم که این جامعه قابلیت رساندن پرچم به صاحب اصلی آن، امام زمان(عج) را داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه موضوع سبک زندگی دینی باید در دستور کار محققان و اندیشمندان قرار بگیرد، گفت: باید به انتشار کتاب و مقالات و مکتوباتی پرداخت که بیان کننده فرهنگ و سیره رضوی باشد.
قائم‌ مقام تولیت آستان قدس رضوی توجه کیفی به تولیدات فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و گفت: تأکیدات مقام معظم رهبری و تولیت‌های سابق و فعلی آستان قدس رضوی بر توجه به فرهنگ، پژوهش و انتشارات فاخر است.
خاکسار قهرودی تحول کیفی جشنواره کتاب سال رضوی را نتیجه توجه به این نگاه دانست و اظهار کرد: با تولیدات فاخر باید شاهد اثرگذاری سنت و سیره رضوی در سطوح مختلف باشیم.

برند رضوی برازنده تولیدات فرهنگی است

خاکسار قهرودی در ادامه به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی در خصوص تولیدات فرهنگی اشاره کرد و گفت: آستان قدس رضوی پیش از آنکه در عرصه اقتصادی شهره باشد باید در عرصه فرهنگی و ایجاد تولیدات فاخر فرهنگی شهره باشد.
وی اظهار کرد: تولیت آستان قدس رضوی نشان رضوی را به دلیل رسالت سنگین آن شایسته استفاده در عرصه‎های فرهنگی فاخر می‌دانند.
قائم مقام آستان قدس رضوی تأکید کرد: هر اقدام و تلاشی در عرصه‌های مختلف مأموریت آستان قدس، اگر به درستی اتفاق افتد جلوه‌ای از تحقق فرهنگ و سیره رضوی است.

 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود