از هرات تا حرم با کاروان دوچرخه سواران افغانستانی

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۷:۵۹
کاروان 8 نفره دوچرخه‌سواران افغانستانی به سمت حرم رضوی رکاب می‌زنند.
به گزارش آستان نیوز، محمد شاه انوری، مدیر کاروان دوچرخه سواری «از هری تا حرم» گفت: رکاب زنان کاروان 8 نفره دوچرخه سواران افغانستانی «از هری تا حرم» 19 تیر ماه با هدف زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در دهه کرامت با همکاری بخش فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات با شعار «دوستی بین ایران و افغانستان» عازم مشهد مقدس شدند.
وی با قدردانی از محبت‌های مسئولان جمهوری اسلامی ایران در گمرک، هنگ مرزی، تایباد و تربت جام گفت: خدا را سپاسگزاریم که به ما توفیق داد در ایام دهه کرامت به عشق زیارت مرقد مطهر امام هشتم حضرت رضا(ع) تعداد ۸ نفراز اهالی شهر هرات در قالب یک کارون مسیر هرات تا حرم رضوی را رکاب بزنیم و به پابوسی آن امام‌ همام مشرف شویم.
انوری با اشاره مسیر این کاروان افزود: مسیر رکاب زنی این کاروان از اسلام قلعه آغاز شد که در طول این مسیر در شهرستان های تایباد، تربت جام، نصر آباد و فریمان اقامت و توقف داشتند که با استقبال امام جمعه و هيئت های همراه این شهرستان ها همراه بوده است.
وی همچنین از همراهی 10 کیلومتری پلیس راه مشهد با این هیئت ورزشی خبر داد و عنوان کرد: پس از اقامت و توقف در آرامگاه خواجه مراد مسیر را به سمت مشهد رکاب زدند. این کاروان 8 نفره شنبه 22 تیر ماه مصادف با شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به مشهد مقدس رسیدند.
وی با اشاره به پذیرایی از کاروان در روز میلاد امام رضا(ع) در میهمانسرای حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: این کاروان با برتن داشتن پیراهن هایی با پیام دوستی و طرح پرچم دو کشور دوست و همسایه پیام آور دوستی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری افغانستان هستند.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود