هم‌زمان با دهه کرامت صورت گرفته است؛

حضور کاروان زیر سایه خورشید در 7 کشور جهان

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۸
هم‌زمان با دهه کرامت و دوازدهمین جشنواره ملی و بین‌المللی زیر سایه خورشید، کاروان‌های خدام رضوی به 7 کشور جهان اعزام شدند.
به گزارش آستان نیوز، خدام رضوی حامل پرچم حرم مطهر آقا علی‌بن موسی‌الرضا(ع) به کشورهای عراق، هندوستان، گرجستان، ترکیه، آذربایجان، افغانستان و ترکمنستان خواهند رفت که طی آن ویژه برنامه‌های زیر سایه خورشید توسط تشکل‌های مردمی مقیم کشورهای هدف انجام می‌شود.
هر کاروان متشکل از روحانیون مطرح کشوری و یک قاری قرآن است که به منظور ترویج سنت و سیره امام رضا(ع)، ترویج و تقویت ارتباط با امام از طریق زیارت راه دور، تقویت وحدت میان اقوام و مذاهب اسلامی و... در سایر کشورها حضور پیدا می‌کند.
کاروان‌های زیر سایه خورشید تا کنون و طی سال‌های مختلف، به حدود 30 کشور جهان از اروپا و آفریقا تا آسیای مرکزی اعزام شده‌اند.
حضور در مراکز اسلامی و تجمعات مردمی، دیدار با علمای ادیان مختلف، حضور در مراکز علمی و مناظرات و گفت و گوی بین ادیان با حضور استادان و علمای اعزامی از جمهوری اسلامی ایران با تسلط به زبان‌های بومی کشورهای هدف، از جمله برنامه‌های کاروان‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید به شمار می‌رود.
جشن زیر سایه خورشید، برنامه دیگری است که در کشورهای هدف با هر دین و مذهبی، اعم از ارامنه، اهل تسنن، علوی‌ها، بوداییان، شیعیان و... برگزار خواهد شد.
لازم به یادآوری است، جشن‌های زیر سایه خورشید از سال ۱۳۸۷ با ۸ کاروان و در ۸ شهر به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی و موسسه جوانان، فعالیت خود را آغاز کرده و علاوه بر حضور در تمامی شهرستان‌های کشور در حدود 30 کشور دنیا حضور یافته است.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود