مدیر پردیس توانا:

هدف اصلی جشنواره «ایتات» تقویت خلاقیت و ارتقای توانمندی معلمان و اساتید است

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۵:۵۹
مدیر پردیس توانا، هدف اصلی جشنواره «ایتات» را تقویت خلاقیت و ارتقای توانمندی معلمان و مربیان و اساتید ذکر کرد و گفت: شناسایی نیرو‌های خلاق، گردآوری ایده‌های تربیتی، ایجاد شبکه ارتباطی فعالان حوزه تعلیم و تربیت جزو اهداف فرعی این جشنواره است.
به گزارش آستان نیوز، در نشست خبری جشنواره کشوری ایتات که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه در پردیس تربیتی توانا تهران برگزار شد، مجتبی همتی‌فر اظهار کرد: تربیت اسلامی در معنای وسیع آن، رویکرد اصلی پردیس تربیتی توانا وابسته به آستان قدس رضوی است که به عنوان یکی از برگزارکنندگان جشنواره ایتات، علاوه بر ایده‌ها و تجربیات عمومی در حوزه تربیت اسلامی محورهای ویژه‌ای را مورد حمایت قرار داده است.
وی با اشاره به محورهای اصلی این جشنواره ملی تصریح کرد: روش‌های آموزش معارف و انتقال ارزش‌های دینی، مناسک و آیین‌های مذهبی، تلفیق تربیت دینی و ساحت‌های تربیتی علمی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و هنری، خدمت و فعالیت‌های داوطلبانه در تربیت دینی، فوق برنامه‌های تربیتی شامل برگزاری اردو، رسانه و فضای مجازی و تربیت دینی از جمله محورهای ویژه این جشنواره به شمار می‌آید.
همتی‌فر ویژگی اصلی جشنواره را تمرکز بر ایده‌ها و تجربیات خلاقانه عنوان کرد و گفت: نظریات تربیتی جشنواره مسئله‌محور بوده و بسترهای لازم برای نوآوری باز است، بنابراین سازمان‌ها و مجموعه‌های آموزشی و تربیتی می‌توانند مسائل خود را برای طرح در جشنواره و یافتن راه حل مناسب ارائه دهند.
وی افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دوره فرآوری ایده، ایده‌ها بهبود می‌یابند و از ایده‌های برتر به وسیله جایزه تقدیر و از طریق جذب سرمایه‌گذار حمایت می‌شود؛ علاوه بر ایده‌هایی که در روز جشنواره فرصت ارائه را دارند تعداد زیادی از ایده‌ها نیز فرصت ارائه در نمایشگاه جشنواره را در فضای نمایشگاهی خواهند داشت و سرمایه‌گذاران سازمانی و مدیران مراکز آموزشی به انتخاب ایده‌های مورد نیاز خود می‌پردازند.

حمایت از اجرایی شدن ایده‌
صادق ذوفن، دبیر جشنواره کشوری ایتات نیز در این نشست با بیان اینکه تا کنون ۴۵ مجموعه از ۲۱ استان برای برگزاری مرحله مقدماتی اعلام آمادگی کرده‌اند، بیان کرد: فرآیند مرحله مقدماتی در خرداد ماه سال جاری پایان یافت و پس از آن مرحله کشوری جشنواره ایتات آغاز خواهد شد.
وی افزود: در مرحله کشوری ایده‌های ارسال‌ شده از مرحله مقدماتی و ایده‌هایی که به صورت مستقیم به جشنواره کشوری ارسال می‌شوند، توسط صاحب‌نظران و فعالان حوزه تعلیم و تربیت داوری خواهد شد.
ذوفن با بیان اینکه دوره فرآوری ایده با حضور 50 تیم ایده‌پرداز برگزار شد، گفت: شرکت‌کنندگانی که ایده آن‌ها در مرحله داوری کشوری پذیرفته شود، برای شرکت در دوره آموزشی شیوه ارائه دعوت شدند و در نهایت شرکت‌کنندگانی که این دوره را با موفقیت گذراندند فرصت حضور در روز جشنواره را خواهند داشت و از میان آنان نفرات برگزیده نهایی انتخاب شده و جوایز نقدی برای حمایت از اجرایی شدن ایده‌ یا ترویج تجربه ایشان تعلق خواهد گرفت.
دبیر جشنواره کشوری ایتات اضافه کرد: این جشنواره به همت مرکز تربیت مربی مجتمع فرهنگی آموزشی امام صادق(ع) و با همکاری و حمایت مؤسساتی، چون پردیس تربیتی توانا وابسته به آستان قدس رضوی، دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)، مرکز آموزش علوم انسانی فائزون، مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگی، وزارت ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
گفتنی است مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 30 مرداد ماه سال جاری است و اسامی برگزیدگان در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود