به همت اداره بخش روشنایی حرم مطهر رضوی

کاروان اهل تسنن شهرستان آق قلا به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۹:۳۳
همزمان با ایام میلاد با برکت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و به همت اداره بخش روشنایی حرم مطهر، کاروان اهل تسنن شهرستان آق قلا به بارگاه منور رضوی مشرف شدند.
به گزارش آستان نیوز، غفوري‌نژاد مسئول این کاروان در حاشیه تشرف به حرم مطهر اظهار کرد: به همت اداره روشنایی و بخش خدمات فنی و تأسیساتی حرم مطهر، 115 نفر از هموطنان سیل زده شهرستان آق قلا به منظور بهره‌مندی از فضای معنوی این حرم مطهر به مشهد مقدس اعزام شدند.
وی گفت: در مدت حضور خادمیاران برای امر خدمت‌رسانی در این شهرستان، یکی از تقاضاهای اصلی مردم، فراهم آوردن زمینه تشرف آنها به حرم مطهر بود که برای کاستن درد و رنج و تسکین روحی این عزیزان با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد زمینه تشرف آن‌ها به مشهد مقدس فراهم شد.
غفوري‌نژاد ادامه داد: برخی از این افراد زائر اولی هستند و برخی نیز سال‌ها به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند که خوشبختانه این زیارت بسیار مورد استقبال این افراد قرار گرفت و از این سفر ابراز رضایت کردند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: از ابتدای وقوع سیل در استان گلستان خادمیاران بخش روشنایی حضور پرشوری داشتند و به غیر از انجام کارهای تاسیساتی و فنی در منطقه، کمک‌های نقدی و غیر نقدی بسیاری جمع‌آوری و به دست این افراد رسانده شد.
غفوري‌نژاد افزود: در مدت 4 ماه یک هزار بسته غذایی ارسال و بیش از یک هزار دستگاه برقی و گاز سوز به همت خادمیاران در محل زندگی آنها تعمیر و هدایایی همچون پنکه سقفی، لباس، کفش و پک مواد غذایی نیز به منطقه ارسال و بین اهالی سیل زده آق قلا توزیع شد.

حضور خادمیاران رضوی قوت قلب ما بود
غفور کَسلخه یکی از زائران این کاروان ضمن تشکر از کمک‌های خیرخواهانه آستان قدس رضوی ابراز کرد: بسیار خوشحالم که در چنین ایامی طلبیده شدم و بعد از 15 سال توانستم دوباره به زیارت این امام همام مشرف شوم.
وی گفت: در این گروه افرادی هستند که بسیار تمایل داشتند به زیارت مشرف شوند اما به لحاظ مالی استطاعت آن را نداشتند و این دعوت آستان قدس روحیه مضاعفی به آنها بخشید.
این زائر اهل تسنن افزود: با جاری شدن سیل، زندگی و احشام ما از بین رفت و حضور خادمیاران و آحاد مردم قوت قلبی برای ما بود، آنها ضمن برپا کردن چادر و لایروبی منازل با توزیع لوازم ضروری و وعده‌های غذایی در ماه مبارک رمضان و تلاش‌های شبانه‌روزی خود از درد و رنج ما کاستند.
دانیال عطایی نیز از زائر اولی‌های این گروه نیز بیان کرد: از تمام افراد به ویژه خادمان این بارگاه منور که از همان روزهای ابتدایی در محل حاضر شدند و شبانه روز در کنار مردم خدمت‌رسانی کردند بسیار سپاس‌گزارم.
وی تاکید کرد: ما اهل تسنن هستیم اما در حادثه سیل، مردم نشان دادن که شیعه و سنی هیچ فرقی با یکدیگر ندارند و امروز که مهمان برادران اهل تشیع بودیم ثابت کردند همه ما مسلمان و یک ملت واحد هستیم.
 
برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود